| Elenaaa54 a întrebat:

Bună fetelor, lucrez la un salon si de o vreme colega mea care detine salonul tot îmi reproseaza lucruri, o facea si înainte si nu bagam in seama, dar acum o face prea des, eu am produse profesionale, dar ea nu este multumita de ceea ce am eu. Voiam sa achizitionez doua palete de la Beauty Bay si mi-a zis ca nu asa ceva si sa iau palete de la Atelier Paris ca asa a avut o fosta agajata de-a ei si sa fac machiaje ca fosta ei angajata si cand o sa revina cineva la salon machiat de dânsa o sa-mi arate cum. Nu contest ca nu machiaza frumos, dar..fiecare cu stilul lui.Cel mai tare m-a deranjat in weekend cand a vazut ca unele fete mi-au lasat tips..si la final de zi mi-a zis ca trebuie sa maresc pretul la machiaj si din nou sa iau produse profesionale. I-am zis ca nu maresc anul asta, deja clientele care trebuie sa-mi vina stiu pretul..si sunt multe de zis, dar m-am rezumat la ceva mai scurt..cum sa procedez in situatia asta? Sa revin si anul viitor sau sa închei colaborarea anul asta? Tin sa mentinez ca eu îi platesc la salon..multumesc pentru eventualele raspunsuri.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca platesti sa lucrezi acolo mai si impune-te

| ioana748 a răspuns:

Pai, nu este treaba ei, dar daca in toxicitatea ei te mai invata lucruri fii atenta la ce ti ar folosi, ca si sugestii. Nu cred ca poti lucra cu asa ceva pe cap.Cand închiriezi data viitoare incearca sa aduci la cunostinta ca tu platesti chirie sau cum este convenția si de aia vrei sa fii tu ndependenta ca n ai chef de sefe bolnave. Daca ti a spus sa maresti pretul inseamna ca faci bine ceea ce faci, superbravo. Poate gasesti o locatie unde sa te desfasori in liniste.
Mult succes,

| dragodana a răspuns:

Salut!
Cum ai produsele tale anunta-ti clientele ca te muti acasa.
Daca nu ai aceasta posibilitate, spune-i, calm, ca fiecare cu treaba lui.Ca tu platesti acolo si fiecare cum se simte mai bine.Sa se imbrace si ea intr-un costum de sumo ca asa ai vazut tu la TV.E corect? Nu.Deci,si ce face ea este incorect.

| DontActLikeMe a răspuns:

Cel mai bine pentru sanatatea ta mentala ar fi sa pleci. Nimeni nu e obligat sa munceasca intr-un colectiv nasol(colege si/sau sefe).