| nicoleta24 a întrebat:

Buna fetelor! Nu de mult timp am aflat despre vopseaua permanenta perfect mousse de la Schwarzkopf. Am auzit ca se aplica la fel ca o spuma de par. Eu am parul saten dar as vrea sa ma vopsesc blonda. Ce parere aveti despre ea? e buna? cat timp dureaza si mai ales, parul o sa aiba un aspect urat dupa un timp sau va reveni la culoarea initiala?

Răspuns Câştigător
| Mirunikaa02 a răspuns:

Buna draga mea despre vopseaua asta am o parere f f buna se aplica intr-un strat subtire pe par stai cam 15-20 de minute cu ea in cap te speli acum in fine daca vrei sa ti se faca un blond mai deschis stai mai mult da nu o sa iti iasa din prima si dupa 3-4 saptamana se decoloreaza incetul cu incetul fundita...te rog nu am nici una

1 răspuns:
| Kerli a răspuns:

Daca vrei blond, atunci va trebui sa te decolorezi mai intai si apoi sa te vopsesti blond
daca e vopsea permanenta atunci nu va iesi culoare si nici nu va reveni la culoarea initiala, plus ca cea permanenta iti cam arde parul
si o data la 3-4 luni va trebui sa-ti decolorezi si sa-ti vopsesti radacinile