| charlottew a întrebat:

fetelor.Nu stiu ce sa fac.Am auzit pareri total diferite. Voi ce parere aveti despre apa termala? Este buna la ceva sau dau banii degeaba? Mie imi apar destul de rar cosurile dar am o mare problema cu punctele negre.Am incercat multe tratamente inclusiv cosmeticiana si mai rau mi-a facut.Am fosrte multe puncte negre pe nas si pe frunte, mai putine pe barbie.In plus am si tenul destul de uscat.Credeti ca apa termala m-ar ajuta? Si pentru cele care au avut puncte negre cum ati reusit sa scapati cat de cat, pentru ca stiu ca nu ai cum sa scapi definitiv, ele apar de la excesul de sebum si impuritati sad *Funda*

Răspuns Câştigător
| diuuu a răspuns:

Nu de mult mi-am cumparat apa termala de la Avene! Stiam inainte de a o cumpara ca are multe intrebuintari.Am inceput sa o folosesc in completarea demachierii, substituind lotiunea tonica, si aspectul tenului s-a imbogatit vizibil.Nu pot sa-ti garantez ca te scapa de punctele negre, pentru ca nu are a actiune atat de profunda, dar tenului tau sigur ii va folosi, si o sa observi si tu.Intre timp am observat ca mai are si alte intrebuintari, cum ar fi: arsurile solare(m-a prajit putin soarele si am reusit sa trec mai bine peste perioada respectivahee hee, in fixarea machiajului, unele cosmeticiene o folosesc chiar si la tratamente, are si efect de calmare dupa epilare...deci are multe intrebuintari, poti macar sa incerci!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu personal am o parere foarte buna despre apa termala, mai ales cea de la Avene. In mintea mea se asociaza cu apa miraculoasa, datorita efectelor sale pozitive asupra pielei (orice problema ai avea). Eu in locul tau n-as sta pe ganduri si as da repede o fuga la farmacie. E cam costisitoare, dar isi merita banii. peace signwinking

P. S. sunt realista si nu pot sa-ti promit, ca iti vor disparea punctele negre, oh go on insa aspectul pielei general se va imbunatati simtitor, mai ales daca ai un ten uscat si sensibil.winking thumbs up

| BRoxana a răspuns:

Eu merg des la stranduri termale din placere nu pentru ceva de genu este un fel de lotiune si masca foarte foarte buna de la clearskin http://www.comandaproduseavon.com/......arskin.jpg http://www.comandaproduseavon.com/images/tratament-masca-avon-clearskin.jpg te asigur ca te vor ajuta pe mine ma ajuta, si inca ceva incearca sa iti faci ca un fel de infuzie de patrunjel fierbi patrunjelul in apa si dupa ce sa fiert stai cu fata deasupra vasului si iti vin in piele si apoi le strangi simplu, apoi te tamponezi cu acea infuzie, bafta:)

| GossipFann0700 a răspuns:

Draga charlottew,
Tu cand ai folosit produse cosmetice ti-ai innrautatit starea, din pacate nu spui care produse le-ai folosit. Cel mai bine ti-as recomanda s-o iei pe mama ta de mana si sa-ti faci o programare la un dermatolog(punem pariu ca odata dati banii acolo te vei alege cu un sfat, o creme salvatoare si ca iesi mai ieftin decat cu orice produs cosmetic?). Din ce spui tu ai mari probleme in zona T(frune, nas). Eu am folosit un produs pe baza de apa termala recomandatat de dermatolog insa nu-ti garantez acelasi rezultat si tie.Eu am pielea cu puncte negre si predispusa la ingrasare. Oricum ce-am folosit eu este un gel cu care ma spalam dimineata si seara de la Avene, adevarul e ca a fosrt destul de costisitor(58 RON) dar si-a meriatat fiecare banut;-). Tu ai avea nevoie de o crema de curatare hidratoare presupun.
Sper ca te-am ajutat dar cel mai bine mergi la un specialist ca nu doare, medicul se va uita doar la fata ta si v-a pune mana apoi iti va recomanda ce e mai bine pentru tine.:-D