| bulgaras_3493 a întrebat:

Buna fetelor...pe la mijlocul lui decembrie m-am vopsit si nu mi-a iesit exact culoare care o vroiam mi-a iesit cu pete

intrebarea mea daca e bine daca ma vopsesc la 1 luna. asta imi va afecta parul.adica imi ca, cadea.( mai rau ca acum )

si daca e bine daca ma decolorez cu apa oxigenata?

si inca ceva spuneti-mi si mie un spray sau o "solutie" cu care sa ma dau pe par. atunci cand il intind la placa va rog frumos( nu am parul cret ci doar un pic ondulat ff putin)

Răspuns Câştigător
| AnnaMaariia a răspuns:

Daca te faci cu placa si parul tau s-a deteriorat ar trebui sa-ti cumperi un syoss...este EXTREMMMMMM de bun
Http://www.syoss.ro/index.php?id=78
iar in privinta cu vopseaua ar trebui sa lasi parul putin sa respire. ai putea incerca un sampon sau ceva cu mai putin amoniac

imi dai pls FUNDA...am numa una:((. te rog:)

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Iti cade parul? Pai cu ce te-ai vopsit, fata? Si cata vopsea ai folosit? Du-te la un salon de cofura, la persoane calificate sa faca treaba asta, nu te apuca tu sa faci experimente. Nu cumva erai la ciclu cand te-ai vopsit de una singura? Asta ar explica si culoarea neuniforma si caderea parului.

| Anastasiaa a răspuns:

Incearca chel-stop (in caz ca iti cade parul foarte tare sau e deteriorat :d ) sau un balsam pentru par deteriorat, incearca sa gasesti sampon pentru par drept si sa nu il mai usuci cu feonul (daca este lung si nu are nevoie de periere adica sa il ondulezi cu peria) ci sa il lasi sa se usuce singur. spala-te seara pe cap si nu iesi uda afara (ca sa nu racesti urat la cap d'oh) iarna daca porti fes incearca sa nu-l mai indrepti (nu are rost, oricum nu-ti vede nimeni parul sub caciula) si incearca sal indrepti numai pe la suprafata, asa vei avea si mai mult volum si nu il vei deteriora in totalitate happy. nu te sfatuiesc sa te vopsesti asa de repede, dar nici cu apa oxigenata sa nu incerci (daca te decolorezi tu, acasa, s-ar putea sa nu faci bine si sa ti se inchida parul sau sa iti cada) sau incearca la un salon de cosmetica :d. bafta :*. (fundoibatting eyelashes? )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai! Nu fa prostia sa folosesti apa oxigenata! Il arzi mai tare decat daca il decolorezi! Mama mea are experienta in coafor, si stie ce zice. Depinde ce fel de par ai, daca e bun, sa nu te inggrijorezi, nu are sa se intample nimic, insa consecintele vor aparea la batranete. Sparyuri pentru placa, are Wella foarte bune, insa nu stiu numele lor. Pentru inceput, du-te la un coafor, sau o coafeza, fa-ti o programare, discuta cu coafeza, si vei primi mai multe informatii decat te asteptai. P. S. Daca ai spus ca parul tau are tendinte de incretire, atunci e destul de bun.
Succes, pa-pa wave :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata du-te la un salon de coafor care folesc produse profesionale foarte bune de-la gama paul mitchell au tratamente pentru par foarte degradat eu sunt enorm de multumita.pemine ma distrus o coafeza care megea sora mea.eu te sfatui sa cauti un stlit foarte bun sa-ti trateze parul si sa te vopseasca cu paul mitchell.ai grija de parul tau.pa