| madalinaioana08 a întrebat:

Buna fetelor:* pot folosi crema BB pentru plaja? am tenul foarte gras si usor acneic. dau funda:*

4 răspunsuri:
| Immjustalittlecupcake a răspuns:

BB Cream = baza + fond de ten + corector + machiaj natural + protectie solara + hidratant + control asupra secretiei de sebum + proprietati de vindecare ( regenerare a pielii, inchiderea porilor, tonifiere )

Deci da.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru plajă folosești STRICT cremă fotoprotectoare, 50+.
Pa, pa.

| Alinamia a răspuns:

Si eu sunt la fel si folosesc aceasta crema de 2 ani!

| Bondarel99 a răspuns:

In orice caz e mai bine decat sa folosesti fond de ten, dar eu zic sa folosesti mai bine crema de protectie solara ca sa nu-ti afecteze tenul...