| faaalyoana a întrebat:

Fetelor spuneti-mi si mie cum sunt aranjate toate lucrurile voastre in dulapur, sifonier, sertar? Nu am f multe cosmetice, dar tot timpul nu pastrez ordinea lor in borseta; creme, fdt, lotiuni parfumuri unde le tineti? (eu le tin pe toate intr un dulap deschis suspendat dar niciodata nu sunt toate aranjate). Am 2 casete: 1 cu ceasuri, 1 cu bijuterii dar niciodata nu le pun la locul lor Si am si f multe oje care nu le pastrez in ordine in gentuta lor, mereu gasesc si alte lucruri p acolo aruncate Cum pot fii toate la locul lor? E o catastrofa cu hainele in sifonier, deoarece cand plec undeva nu sunt decisa cu ce ma imbrac si probez mai multe si nu am timp sa le rearanjez la loc. Am si eu nevoie de un sfat bun. Din cauza faptului k nu mi pun la loc toate lucrurile, maikmea mi le i a ea la aranjat si mi le amesteca de numai stiu unde sa caut forfecutza, glosul ala., sau penseta. Ma zapacesc si ma enervez f repede.

Răspuns Câştigător
| MadutzaPuP a răspuns:

Buna... cam asa e si la mine in dulap.eu mi-am pus pe un raft pantalonii si pe alte rafturi bluzele, tricourile in functie de unde ma duc (scoala, in cartier si altele) nu-ti fa grij si mama mea le pune la loc cand vede ce e in dulap cat despre cosmetice le am toate pe un raft suspendat intro cutie am ojele si in 2 cufere (in cel mare bratari, lanturi)iar in cel mic cercei parfumurile acetona fondul de ten nu le-am pus in ceva deoarece dimineata nu prea am timp sa umblu iar intro borseta am rimelul creioane de ochi cat despre penseta acetona forfecute pila... la fel le tin la indemana in caz de urgente glossul tot timpul sta in genta si el pe raft tot la indemana. ei bine cam atat. Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

În dulap mi-am pus hainele pe categorii, pe un raft tricourile, pe altul blugii, bluzele etc.Mai poţi aşeza hainele de casă şi cele cu care poţi ieşi afară sau la şcoală separat. Eliberează un raft din dulap şi atunci cănd probezi multe haine şi nu mai ai timp să le pui la loc, le pui pe toate acolo pe acel raft, iar de 2-3 ori pe săptămână,când ai timp,le pui pe toate la locul lor, ca să nu stea împrăştiate prin cameră.
Mai vorbeşte cu mama ta şi spune-i să nu-ţi aşeze lucrurile diferit, sau arată-i cum le-ai organizat tu şi roag-o să le pună la locul lor.În privinţa produselor cosmetice, le poţi "grupa" şi pe acestea, pune-ţi într-o borsetă produsele de machiaj pe care le foloseşti cel mai des(fondul de ten, glossul etc.) şi ţine-o la îndemână iar celelalte produse aşează-le pe categorii în acel dulap sau pe un raft.De exemplu, separi cremele de mâini, loţiunile, parfumurile, şi le pui în faţă pe cele pe care le foloseşti cel mai des.winking
Bafta!happy

| ღDangoღDaikazokuღ a răspuns:

Cu lucrurile din dulap nu te pot ajuta pentru ca si eu fac la fel cand nu sunt hotarata cu ce sa ma imbrac si le arunc e toate la un loc, dar ai putea macar sa le arunci intr-o zona in care stii tu ca ai (de ex) tricouri sau "zona blugilor"winking. In legatura cu cosmeticele, parfumuri etc.: eu mi le tin la baie unde si le tine si mama dar tu poti sa ti le tii pe acel dulap (chiar daca nu sunt puse perfect simetric si alte cacaturi). In legatura cu bijuteriile: decat sa le imparti in 'ceasuri si bijuterii' ai putea sa ti le pui astfel in cat sa nu se incurce unele intr-altele(mie mi se intampla cel mai des sa am cerceii si bratarile agatate de lanturi si imi ia ani sa le descurcsad ). Ojele: pot sa stea in orice fel atata timp cat au loc happy. Cel mai bine ar fi sa iti stabilesti tu un loc pentru toate astfel in cat sa nu uiti... Presupun ca nu esti foarte buna la organizari laughing

| Kasia a răspuns:

Buna draga.:*
Eu am lucrurile organizate asa:
La baie am un dulap cu produse de par, machiaje pe care nu le folosesc des, perii de par, demachiante, creme de fata.
in camera am un cos cu machiaje pe care le folosesc zilnic parfumul imi sta pe mobila. ojele le am pe toate impreuna cu instrumentele pentru unghii si acetona intr-o gentuta iar hainele le am impahetate frumos pe cele care nu necesita sa fie calcate gen:jeansi iar pe celelalte le am in dulap pe umeras. obisnuiesc sa le pun la loc pe fiecare sa sa nu se faca zarva.am un sertar special pentru sutiene si in partea de jos a dulapului imi stau gentile.pantofii ii tin in cutiile lor.

| Gamerita a răspuns:

Pai..nush daca te va ajuta dar eu am asa:in dulapul "mic"am 4 sertare..pe primul am pusi blugii scurti si lungi(toti), al 2lea tricourile si maieurile, al 3lea lenjeria intima si pe al 4lea pijamalele si mai multe chestii.Si fondu de ten, parfumurile, cremele pentru fata etc le tin intr.o borseta care este asezata pe un raft..Bijuteriile le am puse separat intr.o cutie mai mare. ceasurile sunt puse pe un fel de..bat din plastic..nush cum sa.ti zic..cred k intelegi tu..parfumurile le tin pe birou sau pe un raft iar forfecutza si penseta le tin intr.o gentuta foarte foarte mica big grin Ar trebui sa incerci^^PT asa stii unde sa le gasesti cand ai nevoiewinking bfta