| albinuta2 a întrebat:

Buna fetelor, vreau sa imi vopsesc sprancenele maro deschis, dar de unde pot cumpara voseaua cata costa si de la ce firma este mai buna?

5 răspunsuri:
| Andreea19Alina a răspuns:

Buna happy Eu imi vopsesc sprancenele maro deschis in fiecare luna, uneori mai des, pentru ca sprancenele mele sunt blonde si nu mi se potriveste.Este o vopsea speciala cu henna pe care s-ar putea sa o gasesti in orice supermarket.Cea pe care o folosesc eu se numeste,, Delia.Henna Cream" iar pretul variaza undeva la 20 lei.Pe piata nu am vazut alte firme care sa produca vopsea pentru sprancene asa ca ma rezum la aceasta.Ce as putea spune despre ea este ca se duce foarte repede si trebuie sa te vopsesti foarte des. happy

| Elena9328 a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine le faci cu creion maro decat sa le vopsesti ca poate nu ti va iesi bine si nu ti va placea, asa ai sansa sa le stergi sa sa le faci altfel sau du-te la un salon

| albinuta2 explică (pentru Elena9328):

Le am foarte negre si dese pana la jumatatea sprancenei, am incercat sa le dau cu creion maro deschis si se vad oribil

| Elena9328 a răspuns (pentru albinuta2):

Du-te la un salon si o sa ti spuna acolo ce sa faci.

| Anca2999 a răspuns:

Cum a zis si Elena, mai bine incearca un creion maro de sprancene, iar daca intr-adevar vrei sa ti le vopsesti, du-te la un salon, nu incerca singura, macar la salon stiu ei ce fac.