| alexandraheart19 a întrebat:

Buna fetelor vreau sa-mi fac varfurile blonde, mentionez ca eu sunt cam alba la fata am un ten deschis iar parul meu are culoarea castaniu spre brunet. Merge sau sa incerc cu altceva?
Si nuantaorul deterioreaza parul?

3 răspunsuri:
| Hace a răspuns:

Daca este doar la nivelul varfurilor, este ok. Nuantatorul este cam la fel de nociv ca si vopseaua, doar ca nu are atat de mult pigment, de aceea iese asa repede.

Numai bine happy

| MaraWh333 a răspuns:

Culoarea blonda la varfuri pentru castaniu-brunet merge perfect. In acest moment am suvite rosii facute cu nuantator, nu deterioreaza parul, nu este la fel ca vopseaua! Se ia intre 10-12 spalari. Daca ai parul lung vei avea nevoie de doua pliculete de nuantator. Succes! ☺

| Meowww a răspuns:

Nuantatorul nu deterioreaza parul, ma ales daca dai doar la varfui. Dar nu ti se fac blonde daca dai cu nuantator. Nuantatorul ii da doar o reflexie blonda sau ce culoare vrei. Daca vrei sa se vada bine, poti sa tii le decolorezi, dar o sa ramai asa si daca vrei sa scapi de varfurile blonde trebuie sa te tunzi.