| kittty_9197 a întrebat:

folosesc placa de par de ceva timp...stiu ca se degradeaza dar folosesc masti de par, balsame chiar si un ser de la avon.acum imi cade cam mult par. e normal? mama spune ca se regenereaza.in martie am tuns firele arse. faza e ca eu imi fac zilnic parul cu placa exceptand weekendul cand nu merg la scoala.parul meu nu pare chiar degradat. dar totusi vreau sa am grija de el. ce produse bune ati incercat si mi le recomandati si mie?

4 răspunsuri:
| laviniaerg a răspuns:

Daca iti cade parul, foloseste revalid (il gasesti la farmacie) si ca sa nu iti arzi firele de par, poti sa te dai inainte sa ti-l intinzi, uleiul de par de la kallos. e ft bun. dar totusi, am un sfat pentru tine. stiu din propria experienta pentru ca si eu am facut aceeasi prostie ca si tine si parul meu arata catastrofal dupa un timp(m-am tuns foarte scurt ca sa dispara firele arse). asa ca incearca sa gasesti o alta metoda si sa nu ti-l mai intinzi cu placa. eventual dupa ce il speli usuca-l cu feonul si peria rotativa sa iti iasa dreptwinking Bafta

| mhg a răspuns:

Ginseng - sampon pe care il gasesti la plafar special pentru cresterea si regenerarea parului, eu l-am folosit pentru vreo 2-3 luni si am vazut rezultatele inca din prima saptamana.

In orice caz, cea mai buna idee are fi sa iti iei un spray professional de la salon ce apara firul de par la temperaturii mari, adica pentru placa de indreptat parul.

Eu mi-am luat un spray din carrefour de la un salon de acolo si a costat in jur de 81 lei in bani noi, dar m-a tinut mult, adica se merita total.
Uite, pe acesta il am eu : http://www.blog.rm-uk.com/......ructor.jpg

| anamaria_8142 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa renunti la placa, aceeasi problema am avut-o si eu si la un moment dat firele au sa ti se despice de la jumatate, sau daca nu poti trai fara placa a aparut un nou model de placa pentru parul sensibil sau degradat.Placa iti distruge parul in totalitate si iti va parea rau mai tarziu, iar ca produs tias recomanda un tratament cu placenta de la serical are un kg si este foarte bun, are un ambalaj albastru, chiar iti repara parul.

| chiciudeanlarisaioana a răspuns:

E ceva normal sati cada par in fiecare zi. eu iti recomand sa foloseti un tratament pentru protectia parului de la avon si balsam rezistent pentru par drept de la avon... e ff bun si eu folosesc l fel si nu am probleme