| Myssteriusthanlife a întrebat:

Buna funda plz spuneti-mi si mie cu ce se ocupa liceul de filologie adica ce studiaza ce meserie poti avea din asa ceva

Răspuns Câştigător
| mrclaust a răspuns:

Limbi straine... si cu o facultate tot de genu asta te poti face translator si toate derivarile din asta.

1 răspuns:
| crackiswack a răspuns:

Specializarea de filologie se ocupa de studiul limbilor straine. Poti deveni profesoara de limba romana sau de limbi straine, translator, etc... daca continui si la facultate la Filo, poti deveni jurnalist si altele.