| anonim_4396 a întrebat:

Heii, ce sa fac daca mi se ingrasa parul repede? Ce sampon as putea sa folosesc? Cineva mi-a spus ca daca imi umezesc parul cu un prosop inainte de baie, imi va rezista mai mult. Ce sa fac? Idei, sfaturi, orice! FuNdIsHa!

Răspuns Câştigător
| Cris162 a răspuns:

Salut! Si eu am avut aceeasi problema si am incercat un "leac babesc": dupa fiecare spalare, pulverizeaza-ti parul cu o solutie de otet (intr-o sticluta, 3/4 apa, 1/4 otet), lasa-l aprox 1 min si apoi clateste-l. Mirosul dispare cand iti usuci parul si cu ocazia aceasta previi si ingrasarea lui precum si aparitia matretii. Sper sa iti fie de folos!winking

3 răspunsuri:
| beby_6532 a răspuns:

Inainte de fiecare spalare toarna-ti pe par o cana de otet. vei vedea rezultatele in maxim o luna.

| NeverKid a răspuns:

Pai schimba-ti somponul: de exemplu foloseste head&shoulders sau wash&go. Spala-te de doua ori pe saptamana( nu de mai multe ori deoarece cu cat te speli mai des cu atat parul se ingrasa mai repede). Si nu te usca cu uscatorul doar in caz ca trebuie sa pleci undeva si este ud...cam asta este. Funda?love struck:*

| alina_9433 a răspuns:

Samponul Palmolive la sigur ajuta