| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti recomanda un fond de ten pentru acnee.am o problema veche cu aceasta afectiune si am gropi, pete, mai am si cosuri rosii care se vad urat. am nevoie de un fond de ten care sa le mascheze ff bine si sa-si faca bine treaba.nu vreau ceva costisitor gen sephora dar ceva totusi bun pentru ca m-am saturat de fata mea.stiu ca nu e ok sa te dai cu fond de ten, ca ar putea sa iti apara mai multe sau altceva dar chiar am probleme cu fata, nu e un moft. vreau unul de la o firma buna pana in 100 lei. vreau sa se potriveasca pentru toate tipurile de ten.si daca cunoasteti eventual un corector bun tot asa pentru cosuri va rog sa mi-l recomandati.multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Consulta un dermatolog! Daca pui fond de ten mult o sa se vada si mai urat. sau daca te exemplu mergi intr-o excursie... nu o sa poti dormi machiata si cand o sa te vada asa fara fond de ten ce or spuna colegii, ca una esti la scoala si una acasa sau mai rau daca o sa dormi o data la iubit....mai bine consulti un medic, urmezi un tratament sa poti merge linistita si la piscina, plaja etc sau alte locuri unde nu se preteaza machiajul si sa fii mandra de aspectul tau natural.

| Tzukushi a răspuns:

Buna!
pentru un ten gras si acneic
eu folosesc urmatorul fond de ten cu acoperire mare

http://www.sfaturilemariei.com/......in-review/

| Tedica a răspuns:

Hey! Problema ta poate fi rezolvata. Si eu am aceeasi problema si folosesc acest fond de ten pe care ti-l recomand cu placere. http://www.fashion-market.ro/wwdgA