| Cristina_2849 a întrebat:

Imi rod unghiile si nu stiu cum sa scpa de acest tic.
Unii mi-au spus ca este pe sistem nervos:-s...
Ba chiar uneori ma trezesc cu degetul in gura pur si simplu, fara sa fiu constientastraight face...
Am incercat sa m-i le las mari... sa nu mai le rod, dar in zadar, intr-o saptamana si ceva, chiar doua, abia mi-au crescut un milimetrustraight face.
VA rog ajutati-ma!crying. sunt inpragul disperariicrying am niste maini oribile.:-s
HELP ME GUUYS!crying(

11 răspunsuri:
| s3xy0girl20 a răspuns:

Pai asta tine de vointa ta! plus ca unghiile sunt adevarate purtatoare de bacterii mai ales daca le tii in gura, poti face hepatita C.Deci ambitionaza-te si spune-ti ca nu o sa le rozi daca vrei sa ai unghii mari si frumoase! Pur si si iti zici ca nu o sa o mai faci si te abtii, la inceput va fi mai greu dar dupa aceea nu o vei mai face niciodata

| pwp a răspuns:

Asta mi se intampla si mie rolling on the floor
eu mi le rup, nu le rod!
fac asta cand sunt nervoasa sau cand ma plictisesc!
as vrea sa le am mari, dar nu pot sad

bye-bye

| Coco_3708 a răspuns:

Incerca sa mesteci guma, sau sa rontai creioane sau pizuri, stixuri orice in afara de ungjii laughing daca nu merge nici asa atunci te poti lasa doar din proprie vointa. una de fier dar totusi potireusi daca iti impui

| justme_7869 a răspuns:

Da tzutzy are dreptate!
asta te poate ajuta!
bafta happy

| lullaby57657 a răspuns:

Impuneti sa iti rozi de la o mana si dupa aia de la un deget. O sa vezi ca nu o sa iti mai rozi unghiile

| Maly_8260 a răspuns:

Exista lacuri de unghi care au gustul amar si am avut aceeasi problema ca si tine dar am folosit lacul si am inceput sa ma dezobisnuiesc

| Optimus7 a răspuns:

Eu nu imi rodeam unghiile si pielitele de langa unghi. Din cand in cand mi le mai rod. O vreme mi-am dat cu o carioca verde pe ele ca sa imi aduc aminte sau sa imi dau seama ca o sa le rod si sa ma opresc. A ajut un pic. Am mai crescut si am incercat sa ma controlez asupra acestui lucru si cand era sa l bag in gura imediat lasam mana jos.

| tzutzy_3632 a răspuns:

Cumpara-ti oja amara de la Mavala sau pune-ti unghii false cu gel.

| Cristina_2849 explică:

Daca imi pun unghii false raman de tot fara elelaughing

| Cristina_2849 explică:

Oke va multumesc frumos. o sa incerc cu de toatebig grin o sa va si anunt daca am reusitbig grin

| jeniferjess a răspuns:

laughing fa-le sa aiba un gust acruuuulaughing:d