| beatricegolban a întrebat:

In curand voi merge la o nunta. Cu ce ma sfatuiti sa ma imbrac, ce pantofi, ce machiaj si ce coafura?
P.S.- Am 16 ani.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te imbraci in rochie, si sa nu o alegi neagra ca nu e inmormantare. ai putea sa porti parul fie pe spate, eventual cu ceva bucle(lejere), dar daca ai parul mediu-lung nu il face coc, lasa-l cumva pe spate si incearca o coafura care sa il/iti puna in valoare(parul). pantofi cu toc(decent) numai cat sa iti puna in valoare silueta si picioarele,
la accesorii nu ma bag. nu stiu gusturile tale. ceva elegant, oricum, (nu plasticuri ieftine), ceva care sa straluceasca, sau macar ceva din argint.
evita sa arati ca un ursulet panda, machiaza-te natural. nu zic sa arati ca Mortichia din familia Adams, da un pic de culoare, dar sa fie putin, sa arati cat mai "tu". cat mai naturala dar eleganta si cat mai tanara.

| IrinaIghi a răspuns:

Buna. Iti recomand rochiile de ocazie de aici http://www.dyfashion.ro/512-rochii-de-ocazie

| MelissaJohns a răspuns:

Incearca o rochita nici prea scurta, nici prea lunga... daca optezi pentru o rochita mulata vei parea sigur mai " in varsta" decat esti, dar daca vei opta pentru o rochita mai bufanta vei arata chiar mai mica.Pentru coafura poti opta pentru un coco chic, sau sati lasi parul pe spate, si sa iti prinzi putin in fata cu un accesoriu in nuanta pantofilor, care depinde, in ce te simti tu mai comod...si machiajul, unul cat mai natural, sa nu pari prea matura
Sper ca te-am ajutat!:*