| mcrenma a întrebat:

Inainte ma indreptam cu placa si cand a inceput sa imi cada parul am renuntat, si nu ma mai indreptam decat dupa ce imi faceam baie. Dar acum imi cade foarte rau, ce as putea sa ii fac? Multumesc!

13 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Eu am luat intr-o perioada Revalid pentru prevenirea caderii parului si m-a ajutat enorm! Acum nu mai am nicio problema! Dar evit pe cat pot sa folosesc placa/ondulatorul si fac cam la 2-3 saptamani masti pentru par din ulei de masline si galbenus de ou sau clatesc cu otet, apoi samponez din nou (asta pentru a scapa de miros). Pot spune ca am un par stralucitor, matasos si cel mai important: sanatos! Asadar, ai grija pe cat poti de mult de parul tau si renunta la a folosi produse care-i dauneaza!
Mult succes!
P. S.: Uleiul de ricin este de asemenea foarte bun pentru problema ta! Cauta pe google si vei gasi o multime de metode de folosire!
Pupici

| BRoxana a răspuns:

Mai, sa stii ca nu e prea de vina placa, doar daca e o placa de proasta calitate, am o prietena ce are parul ff zburlit si si-l intinde zilnic cu placa, dar e o placa profesionista, dar nu exagerat de scumpa sau ceva de genu...incearca balsame.

| madaa a răspuns:

Depinde, folosesti ceva tratament de par dar sa stii ca si mie imi cade parul este ceva normal sa iti cada

| Helene a răspuns:

Incearca balsamul de la Dove pentru tratarea parului, este intr'o sticla mova.Este bun +ca iti da stralucire si repara scalpul

| anss23 a răspuns:

NU te mai da cu placa si NU te vopsi, nici nu iti imaginezi ce rau ii fac parului aceste doua lucruri!happy

Răspuns utilizator avertizat
| Noname1465 a răspuns:

Incearca balsamul si samponul revalid:*
Si mie imi cadea foarte tare dar acum nu mai imi cade delochappy

| GabiCh93 a răspuns:

Du-te la farmacie si cauta ceva impotriva caderii parului.

| Pinxiee a răspuns:

Pai parul trebuie sa fie uscat cand il faci cu placa, pentru ca daca e ud il arzi mai rau... si nu e bine sa il faci mai mult de o data pe saptamana.
Pentru caderea parului incearca sa mergi la farmacie si sa ceri ceva pentru caderea parului.
Sau :
# Scalpul se maseaza cu ulei de masline sau cu ulei de ricin. Masajul se face cu 1-2 ore inainte de spalare si se acopera cu un prosop. Se spala cu sampon si se clateste cu apa calda in care s-au adaugat doua linguri cu zeama de lamaie sau otet. Tratamentul se repeta timp de doua saptamani.
#Parul se clateste, cu infuzie de coada calului, masand scalpul. Se pun 3 linguri de planta maruntita la un litru de apa clocotita, se acopera vasul, se lasa sa stea 5-10 minute, apoi se strecoara si se foloseste.

Incearca astea, sunt naturale iar uleiul de ricin si de masline este foarte bun pentru par.
PupiCikiss

| SweetPrinces a răspuns:

Foloseste ulei de ricin te dai cu el la radacina parului si masezi bine, poti sa stai cu el in cap pana dimineata si este f bun si pentru unghii ti le intareste, este foarte bun si uleiul de masline cu un galbenus de ou este f bun incearca de 2-3 ori pe saptamana

| paa a răspuns:

Buna:*
Si eu am aceeasi problema...de 4 luni nu imi mai indrept deloc parul, am folosit revalid timp de 2 luni si nu a avut nici un efect.
Acum folosesc Alpecin c1 sh nici asta nu are nici un efectcrying(

| andrulina a răspuns:

Renunta la placa si ondolator si incearca sa folosesti diferite masti pentru par dar cu produse naturale : ulei de ricin, ulei de masline cu galbenus de ou si mai tunde putin din el

| cosminaa_4355 a răspuns:

Nu ti mai indrepta parul, si eu mi l indreptam dar placa mi s-a stricat asa ca n-am mai foflosito si parul meu este mult mai sanatos oricum parul frumos nu este neaparat cel drept presupun ca esti frumoasa si asa far par drept, inceteaza sa iti indrepti parul, IL PRAJESTI! pup