| Ionelarebela a întrebat:

m-am gandit sa ma tund si eu.am un par cu fir gros, foarte ars, vopsit in suvite, lung, fara nicio forma, foarte voluminos, pur si simplu oribil.Niciodata nu il las desfacut pentru ca zici ca ma o matura in capcrying. As vrea sa scap de toate aspectele astea. Sa ma tund incat sa nu mai am deloc volum, sa aiba o forma frumoasa, sa nu mai fie drept la varfuri, sa pastrez lungimea cat de cat, sa-mi stea si drept.eu m-am gandit sa ma tund filat insa mi-e teama de un singur lucru sa nu capat mai mult volumcrying. am incercat sa ma tund drept si nu a mers, "gherute"mai mult volum am capatat. voi cum credeti ca ar trebui sa ma tund? e bine filat?
PS:am fata ovala

8 răspunsuri:
| malinutza a răspuns:

E bine sa te tunzi filat. La un moment -dat parul tuns filat isi pierde volumul. Ca sa nu mai ai par ars in viitor trebuie sa te speli pe cap cu Blasam, sa nu folosesti placa sau indulator in contiinu si chestii din astea. Noroc:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca filat e bine dar noi nu putem sa zicem pentru ca nu stim exact cum arata parul tau. Cel mai bine este sa intrebi un/o expert/a de la coafor. El/ea va sti mai bine ce e de facut
Succes
Sa ne zici cum a mers
:*

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Pentru a avea un par sanatos e de preferat ca dupa fiecare spalare sa folosesti un balsam pentru varfuri.
Daca tu vrei sa scapi de firele de par vopsite si arse nu conteaza daca in urma coafiurii parul va fi un pic mai scurt, important este ca el sa se regenereze rapid si sa iti dea un aspect placut in viitor.
In alegerea unei tunsori cred ca ar trebui sa ceri sfatul si unui stilist care iti poate explica mai pe intelesul tau ceea ce trebuie sa faci pentru a scapa de probleme.
Mult succes,

| arrriadna a răspuns:

Salut. Inteleg prin ce treci, la fel e cea mai buna prietena a mea. Doar ca ea e si ondulata si trece prin "chinurile iadului" cand merge la tuns. Din observatiile ei iti raspund:
Parul voluminos merge filat, cu prima filare la nivelul pometilor. Nu are volum daca se taie mai mult pe la ceafa si pe lateral. Pare cam "banala" coafura dar sta bine. Sa fii tunsa drept si sa nu arate ca o matura. e mai greu daca ai parul des. Totusi ai putea sa iti accepti parul considerandul ca fiind "coama ta de leoaica" si poate vei gasi mai multe optiuni de a-l aranja in felul asta.
E ok sa mergi la un coafor dar prietena mea mi-a zis ca a durat ceva timp pana a gasit pe cineva care sa o tunda "cum vrea ea" (sa nu aiba volum, sa aiba grija la onduleurile naturale ale parului incat la final sa nu arate ca "tunsa cu ciobul"). Eventual vb cu colegele sa vezi unde s-au tuns ele si daca sunt multumite- te uiti si tu cum le sta, na...
Bafta, ca stiu ca-i complicat.
Pt varfuri iti recomand un pulverizator de la elmiplant ("tratament pentru par"). Nu e scump, e bun si are si putin efect de "spuma de par" dupa ce se usuca.

| loverock a răspuns:

De ce nu incerci sa te tunzi in scari? Daca ai parul negru sau saten mai inchis ar da foarte bine niste suvite blonde. Si eu aveam aceiasi problema dar cam pe la 12 ani si mama a decis sa ma tunda si pe mine( intr-un fel mai cool). Eram foarte varza. Aveam un par destul de frumos dar daca il lasam desfacut era o adevarata jungla. M-a tuns in scari dar nu mi-a facut suvite(totusi eram cam mica pentru suvie)dar cu timpul am inceput sa imi fac suvite si sa ma vopsesc si sa scap si de volum. Mult succes!

| 5000 a răspuns:

What about chel? si nu fac misto. cunosc domnisoare tunse chel, si care nu doar ca nu au pierdut sharm-ul o data cu parul, ci din potriva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inceraca sa-ti iei din volum cand mergi la coafura si daca til intinz si til tai in scari! cred ca o sa fie bine!

Răspuns utilizator avertizat