| Artemisia a întrebat:

m-am hotarat sa fac o schimbare.as vrea sa ma tund.mai exact as vrea sa ma tund ca adam lambert.sunt mare fana, si imi place foarte mult parul lui.
http://o.aolcdn.com/os/kol/Entertainment/Music/adam-lamb ert-300.jpg
doar ca eu am parul lung pana la umeri, si mi-e frica, ca ma voi tunde si nu o sa imi placa, iar apoi ce o sa fac, port peruca? LOL, glumeam.
deci poza mea este aceea de la avatar.
deci care este parerea voastra? ar trebui sa fac schimbarea asta? credti ca imi va sta bine cu freza asta?(dar va rog nu spuneti doar ca mi-ar sta, doar pentru funda, spuneti-mi de ce mi-ar sta, si de ce nu mi-ar sta)
sunt foarte nehotarat. mi-e frica cum voi arata.adica pentru a arata bine noua mea freza va trebui sa stau toata ziua sa ma aranjez. iar eu nu sunt o fire care face asa.cand trebuie sa plec undeva imi fac o doua codite, sau una, sau imi ondulez parul.adica noua mea freza imi va ocupa mult timp pentru aranjare?

nu stiu daca ati inteles ceva, din tot ce am scris mai sus! daca da va rog ajutati-ma! dau fundoi mare!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fata un picutz ovala ca a lui Adam, ca din foto de la avatar nu prea se vede, atunci o sa-ti stea mortal! Imi place mult tunsoarea aceea... ce mai, e tare! m-as tunde si eu asa, dar parul meu e cam cret si n-o sa-mi stea bine. Dar tu, cum il ai drept o sa te scuteasca si de placa. Poate o sa fie nevoie de placa putin la varfuri ca sa-ti stea ca lumea.Iti zic, ti-ar sta bine.Acuma, depinde si de varsta.Mai incepe si scoala si stii si tu cum e. Dar daca tu vrei neaparat poti sa te tunzi asa.
Deci intrebai daca o sa-ti ia mult timp sa te aranjezi.Pai, tu ai parul drept din cate vad. Daca vrei ca parul tau sa arate asa in fiecare zi o sa fie nevoie sa il mai indrepti la varfuri, sa-l dai putin cu fixativ si sa-l tapezi la spate foarte usor pentru volum.Cam astea ar trebui facute.In legatura cu bretonul, il indrepti un pic in fuga.Acum, daca ti se pare ca e prea multa munca mai bine incerci altceva. Uite, nu pot trimite link-uri, dar iti pot explica.
E tot in genul acesta doar ca iti mai lasa din par.Parul o sa fie cu putin deasupra umerilor, filat destul de tare la varfuri, cu bretonul pe o parte si scurt, dar daca il vrei mai lung e in regula si putin volum in spate. Tunsoarea asta te avantajeaza mai mult pentru ca e mai feminina.Ai si parul mai lung si iti contureaza fata mai bine.
Hai ca am gasit ceva. Intra pe www.coafuri-noi.com si cauta `coafuri par mediu`. este chiar pe prima pagina daca te uiti cu atentie o blonda care are parul asa cum ti l-am descris. E poza mai mica in chenarul `today`s popular content`.
Sper sa-ti placa.

17 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Si mie imi place Adam Lambert, dar nu vad rostul sa te tunzi ca el chiar daca esti cea mai infocata fana. Unui baiat i-ar sta mult mai bine cu tunsoarea lui Adam decat unei fete.Deci nu-ti recomand sa te tunzi asa, iti va parea rau mai tarziu daca vei renunta la parul tau lung.
winking

| Artemisia explică:

Va multumesc tuturor de raspunsuri! pana la urma o sa iasa ceva!

| R9kitty a răspuns:

Bunahappy Sincer, eu nu cred ca ti-ar sta bine, fiindca nu mi se pare a fi o freza prea feminina... iti sta bine cu parul lung. Daca tiai face aceea tunsoare ar trebui sa te aranjei mai tot timpul. NNu iti spun ce sa faci dar aceasta a fost parerea mea.

| Floreenofficial a răspuns:

Tunsoarea e pentru baieti.chiar daca el arata ca o fata. fetelor nu le sta bine.
asa faceau si fanele lui bill kaulitz de la TH si aratau naspa...

| L a răspuns:

E draguta tunsoarea lui, dar presupune mai multa grija decat cum il ai acum parul.`Tu spui ca nu esti o fire care sa stea sa-si aranjeze parul toata ziua, deci crd ca nu ar fi potrivita pentru tine.

| scumpik a răspuns:

E o greseala foarte mare dupa parerea mea.In primul rand esti fata si cu siguranta iti mult mai bine cu el lung sau cu o tunsoare potrivita unei fete.In al doilea rand da iti va ocupa timp freza pe care vrei sa ti-o faci va trebui sa-l indrepti, sa-l dai cu produse care sa-ti potoleasca acele fire care vor fi rebele.eu am inteles esti fana lui dar daca vrei sa arati asta o poti face prin alte metode nu neaparat sa te tunzi ca el. succes in continuare si cred ca alegerea ta si parerea ta conteaza cel mai mult. noi cei de pe TPU iti dam doar cate un sfat de care poti tine cont sau nu."consecintele" tot tu le suporti

| Deutsa56 a răspuns:

Nu te tunde! Ai parul lung si dupa cat vad si putin ondulat.Pt aceasta tunsoare iti trebuie parul drept, si o sa trebuie sa ti-l indrepti cu placa. O sa iti strici parul. Iar aceasta tunsoare nu este prea feminina.Acum daca tu vrei sa te tunzi fa ce vrei.

| DennK a răspuns:

Nu ti-ar sta bine...mai bine tunde-te bob.

| xSoaked a răspuns:

Umm no offence, parul lui este foarte frumos ( cu toate ca nu mai arata asa demult, acum arata ciudat... ca in videoclipul If I Had You dar fara coada lunga ) dar cred ca lui ii sta bine asa, el e baiat si are si stilul asta glam rock. Mai bine nu te tunde asa de scurt, poate iti va parea rau, uite ai putea sa alegi ceva in genul asta, cum are Hayley, solista Paramore http://www.short-hair-style.com/images/hayley-williams-hairstyle-23997.jpg. La urma urmei, e acelasi gen dar vad ca tu ai parul ondulat deci va trebui sa ti-l faci mereu cu placa si sa ai grija de el... Chiar si daca ti-ai face ca Adam, placa ar fi indispensabila si e enervant sa o folosesti mereu. Eu zic sa abordezi frizura gen Hayley :D

| ciocolata_expirata a răspuns:

Pacat ca ai ochelari in poza si nu-ti pot vedea forma ochilor.
Dar tunsoarea aia e de fete, nu stiu ce-au astia. laughing El arat ca un gay in poza aia (si asta si ewinking )
Iar eu zic ca ti-ar sta foarte bine, tunsoarea e super.
Mai bine decupeaza freza in Photoshop si pune-o pe o poza cu tine sa te convingi.
Mai greu cu aranjatul... dar nu trebuie sa fie perfect, asta e si ideea.winking

| just for me a răspuns:

Eu una sunt de parere ca aceasta schimbare nu ar fi o alegere inteleapta.eu am incercat sa imi imaginez cum ti-r sta si nu prea mi-a plakut.ai niste trasaturi sensibile de fata, aceasta coafura te-ar face sa pari dura si putin emo.de obicei genul asta de coafuri strika aspectul de fata.eu cred ca ai arata ca o rokerita. dec mai bine lasa-ti parul in pace, lasa-i pe baieti sa isi faca astfel de freze, si eu am parul tot ca tine, mi-l impletesc, mi-l bun pe bigudiuri, ii fac ce vreau. mai ales daca ai un par frumos d sa il striki.parerea mea este sa nu faci schimbarea. tu faci cum vrei. pup kiss

| LidiaD a răspuns:

Eu una nu iti recomand sa te tunzi chiar asa, pentru ca e o freza destul de scurta si daca nu iti va placea nu vei avea cum sa iti faci altceva

Parerea mea e, ca ar trebui sa incerci ceva asemanator cu tunsoarea lui adam lambert...adica parul sa aiba sus o forma asemanatoare iar jos sa fie mai lung
Eu ti-as recomanda una din coafurile astea:
http://1.bp.blogspot.com/......les-59.jpg
http://womenhaircuts.info/......10_1_1.jpg
http://4.bp.blogspot.com/......rends4.jpg
http://justabouthair.com/......-girls.jpg
http://thebeautybunny.com/......1_2009.jpg
Dupa mine, ti-ar sta cel mai bine cu ultima ...ador tunsoarea ei (in poza e Taylor Momsen, incearca sa te inspiri putin si din acea poza, pentru ca ti s-ar potrivi)... dar nici celalalte nu ti-ar sta rau

Si inca ceva... da cred ca daca te-ai tunde exact ca adam lambert ti-ar lua destul de mult sa iti arenjezi parul deoarece ar trebui mereu sa ai fixativ ca sa iti stea parul asa cum vrei si sa ti-l tapezi mai tot timpul

... sper ca te-am ajutat.si succes:-*

| Curcubeu_7124 a răspuns:

Nu cred ca o sa-ti stea bine doar esti fata:d fara suparare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu cum tiar sta.pentru ca tu esti fata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te tunde

| AjLee a răspuns:

Http://popdust.com/......-all-time/
Voteaza-l pe Adam Lambert

| crankz a răspuns:

Sincer eu sunt Baiat... si sunt tuns ca adam lambert de 1-2 ani... si am avut aproape toate modelel lui de par si sincer nu prea vad sa te avantajeze. Sfatul meu este sa nu te tunzi