| Maria_3931 a întrebat:

M-am hotarat sa ma apuc sa realizez bijuterii handmade,poate din plictiseala sau din placere, insa problema mea e urmatoarea:ce unelte sunt necesare? si de unde pot face rost de margele deosebite?

Răspuns Câştigător
| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Poti sa faci rost de pe margele.ro Eu sunt priceputa cat de cat in cercei. Iti spun doar ce ai nevoie la ei.Iti trebuie:tije arg. lungi,tortite arg. (cu biluta sau fara, eu iti recomand sa iei de amandoua), cleste cu varful rotund, cleste de strans, opritori din plastic, margele de care doresti si daca vrei sa faci si bratari iti trebuie elastic si incuietori.

7 răspunsuri:
| alexclaudiu2003 a răspuns:

Secera + ciocan, menghina, 2 capre, cric hidraulic, ompresor si pistol de lipit

| ՃԾՃԾ a răspuns:

Poti face rost de uneltele necesare dand comanda pe net

| ChloeCupcake a răspuns:

Buna! Daca stai in Bucuresti, du-te in Centrul Vechi, si acolo e un magazin numit HANUL CU TEI. Si chiar cum iesi din straduta aia mica pe stanga imediat e un magazin cu margele si tot ce-ti trebuie. Sigur gasesti acolo happy

| Acuarella a răspuns:

Buna! Nu iti trebuie unelte speciale doar foarfeca, lipici si ata ( orice culoare). Margelele poti sa le iei de la Carrefour sau de la un lantic/ bratara rupta. Daca vrei sa faci ceva cu arta quilling iti trebuie fasii subtiri de hartie colorata pe care le rulezi pana ajung sub forma unei bilute ( le poti face de marimi diferite). Dupa ce au forma rotunda le poti face inimioare apasand pe ele sau lacrimi. Daca nu te descurci la asta ai putea sa faci ceva origami la cere iti trebuie doar coli de hartie sau bratari ori lanticuri sau cercei. Poti face ce vrei tu, cat mai original happy

| Margelbeads a răspuns:

Buna!
Aici cu siguranta gasesti margele deosebite:
http://www.margelbeads.ro/
Suntem un magazin nou,
Te asteptam cu drag!

| Gabriel_Dumitrescu_1978 a răspuns:

Produse noi incepand cu data de 01.07. 2013 : http://www.fabricademargele.ro/