| OfficialFallingStar a întrebat:

Buna!

M`am hotarat sa tin dieta. Eu, normal, mananc asa` :
~ Dimineata : o paine cu branza topita sau cu pateu` si cereale cu lapte.
~ La scoala : un sandvis, un mar si o gustare.
~ Cand vin de la scoala : uneorii` nimick.
~ Pe la 17 - 18 : Mankre gatita`. Uneori chiar Cartofi Prajiti` [ stiu` ca nu sunt buni ]
~ Dupa 18 : adesea nu mananc nimic, dar pe la 22 trebuie sa iau ceva din frgider. =]

Ash vrea sa`mi ziceti o dieta care inlociueste aceste mese. Ceva simplu de facut. Daca se poate ceva sigur, care ati urmat sau stiti ca da rezultate` [ nu primul site care` va sta in cale ]. Dauu` Fundaa Maree! love struck

4 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Buna!

Nu cred ca suntem noi in masura sati facem o dieta personalizata pentru ca tu ai un metabolism diferit.
Daca vrei o dieta care sa dea roade ar trebui sa te consulti cu medicul tau de familie.el te va sfatui ce trebuie sa faci!
O sa icerc sati "prescriu" un meniu snatos.nu o dieta.pentru ca nu stiu um arati cate kg ai. inaltime.etc.laughing

In primul rand nu e sanatos sa mai mananci ceva dupa ore 19:00 seara decat cel mult un iaurt ( ar fi super fara grasimi) sau un mar!
Deasemenea merele sunt super bune pe langa ca dau vitamilene necesare corpului sunt bune la gust si slabesc sau mentin silueta.La sc ti-as recomanda un sandvis cu salam si neaparat cu rosi sau castraveti sau cu o bucatica subtirica de branza ( Branza daca nu are multe grasimi e super buna pentru silueta". cand vi ti-as recomanda sa mananci mancaruri facute din (daca se poate): Ciuperci ceva cu oua ( nu in exces) somon ...ar fi de preferat la capitolul peste.si gustarele. migdalele ar fi super...

A.si dimineata as prefera sa te vad mancand pe un iaurt fara grasimi ( fara fructe sau creme) si neaparat sa bei o ceasca de ceai verde pe zi. ajuta la arderea grasimilor ( in gasesti in markete)

Sper ca te-am ajutat!
Pofta buna!laughinglove struck

| xt9000 a răspuns:

Trebuie in felul urnmator. dimineata nu mai iei micul dejun ci doar la scoala mananci un sandvis cu maxim 2 feli,un mar dar fara gustare,cand vi de la scoala sa manaci mancare gatita, lasaa cartofi pai, o data pe luna numa ai voie daca vrei sa slabesti si la 6 ceva mai usor dar in cantitati mici, dar neaparat sa nu manaci dupa sase. daca vrei slabesti repede apucate de sport.asa am reusit eu sa slabesc prin aceasta dieta si ore de karate

| Clax a răspuns:

Foarte rau ca mananci cate ceva pe la ora 22, cea mai buna alegere este un program individual de slabit, iti pot recomanda sa iti generezi unul de pe www.dietapersonalizata.com

| Nirvana_3893 a răspuns:

Dimineata mananci o salata, dar nu in cantitati excesive si fara ulei. O poti face din rosii castraveti si branza, asta ar fi cea mai buna varianta, dar mai sunt si altele. La scoala mananci un mar, un baton fibrobar si bei apa plata cu lamaie. Cand vii de la scoala un iaurt degresat, sau un fruct,(ceva care sa aiba putine calorii). Pe la 17, 18, supa de legume( morcov, cartofi, ceapa, telina si delikat ca sa i dea un gust mai bun), daca nu ti place supa atunci piure (cartofi+lapte+delikat)... Seara bei o cana de ceai verde.