| DeeaNegrea a întrebat:

M-am trezit azi cu o pata mare si rosie pe barba. Spre amiaz s-a transformat intr-un cos gigantic.Am strans de el cat am putut dar nu mai pot sa strang sa scot tot ca ma doare de mor. Ce pot sa pun in seara asta pe el ca pana maine sa nu mai fie macar asa de umflat?
Am auzit ca ar fi buna pasta de dinti, dar am dubi in privinta ei.
Dau funda pentru raspunsul care imi indeparteaza cosulwinking

4 răspunsuri:
| lovem3 a răspuns:

Usturoiul! taie un catel de usturoi si freaca-te cu el si vei vedea ca in cateva ore si roseata si cosul se va micsora. asta daca nu ai creme pentru cosuri acasa daca ai probleme cu ele iti recomand brevoxyl eu ma dau cu el de fiecare data cand imi apare vreun cos si a doua zi a si disparut.il gasesti in farmacie si e in jur de 23 de lei poate mai ieftin depinde de farmacie:*

| mirelush_6159 a răspuns:

Bunahappy. aceeasi problema am si eustraight face de exempl, eu m`am dat cu o crema nivea. ea iti mai inmoaie pielea, si reduce roseata.cu pasta de dinti.si eu am dubii.adica am folosit odata si mi s`a iritat pieleastraight face.

| dudutm a răspuns:

Salut,

Eu pentru cosuri folosesc aloe vera. E o planta, iar in interioru frunzei are un gel pe care-l pui pe fata. Pe mine ma ajuta foarte mult iar uneori dispar cosurile chiar in timp foarte scurt.
Bafta!

| mdmcorii a răspuns:

Aloe Vera este cea mai buna planta pentru cosuri si toate cele. Ti le usuca si in plus iti dispar si petele.