| BBAlyss a întrebat:

Buna
M-am tuns de vreo 4 luni, si de atunci nu mai imi creste parul. Mi-am cumparat ieri ulei de ricin, dar nu prea stiu cand sa il folosesc
Cand trebuie sa ma dau cu el, si unde, pe pielea capului?

3 răspunsuri:
| ellai a răspuns:

Tratamentul cu ulei de ricin presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenta inainte de culcare timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita.Bafta

| PιxιeLovesYa a răspuns:

Buna! Uleiul de ricin se aplica caldut sau cu ou, pentru a trata parul si a-i conferi stralucire, iar eu iti recomand varianta cu ou. Se pun 8 lingurite de ulei de ricin cu 2 galbenusuri de ou se bat bine, si se dau pe par, de la radacina (ca si cum te-ai vopsi) spre varfuri; sa ai grija ca parul sa fie acoperit uniform.Stai cu el cat poti de mult, min 30 de min, apoi clatesti ft ft bine si speli normal. Poti sa iti faci masca asta si de 2 ori pe saptamana, dar nu de fiecare data cand te speli pe cap, fiindca exista riscul sa ti se ingrase parul. Sper ca te-am ajutat, bafta!