| Geoo245 a întrebat:

Buna, m-am vopsit de curand si nu prea imi place nuanta si as vrea să revin la culoarea mea naturală, cam după cate spalari se ia vopseaua sau ce as putea face să revin la culoarea mea?

Răspuns Câştigător
| r2222 a răspuns:

Am auzit si eu de câteva metode:
1: BAI DE SARE-Incalzeste apa si dizolva câteva mâini de sare. Înmoaie părul în apa si stai cat de mult poti. Spala parul cu sampon si balsam si clateste...trb sa faci asta de cateva ori ca sa isi faca efectul
2:OTET DE VIN -Substanțele alcaline, cum este oțetul de vin grăbesc decolorarea părului și ajută la revenirea nuanței naturale. Amestecă 250 ml oțet cu puțin ulei de măsline și aplică pe păr. Lasă să acționeze câteva minute, după care îndepărtează oțetul cu șampon și aplică o mască de păr hidratantă la final.
3:ZEAMA DE LAMAIE-Acțiune alcalină are și zeama de lămâie, care te va ajuta să scapi de nedorita vopsea de păr. Spală părul în mod normal cu șampon și clătește-l. Stoarce sucul de la câteva lămâi, în funcție de cât de lung ai părul, și aplică-l pe toată lungimea firului de păr. Lasă să acționeze 5 minute și clătește. Repetă ori de câte ori este necesar, având grijă să hidratezi de fiecare dată părul cu balsam.
4:cred ca exusta o substanta cv care indeparteaza vooseaua si iti readuce culoarea naturala a parului.Sincer nu stiu daca se gaseste si la noi sau doar in state (se numeste "DeCOLOR time". Cauta pe net si cred ca l gasesti.Mult succes :*

1 răspuns:
| Dumitrescu_Dănuţa_2000 a răspuns:

Daca este vopsea permanenta nu ai ce face.....ai putea sa te decolorezi si sa cauti o vopsea asemanatoare cu parul tau sau sa astept pana iti creste parul happy