| TestoasaRoz a întrebat:

Ma deranjeaza ca atunci cand ies pe afara fata e lucioasa. As vrea sa stiu daca se poate sa ma aranjez cumva ca in poza asta: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:7, s:0 dar intr-un fel cat mai simplu (ma refer doar la fata). Un fond de ten mai ieftinut daca se poate. Multumesc mult.;)

11 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai daca fatae lucioasa dupa ce ai folosit fondul de ten aplica si putina pudra de fata si-atunci scapi de luciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot vedea poza da iti pot recomanda niste masti naturale pentru tenul gras(cu e al tau)
http://www.blow.ro/409/Masti-pentru-ten-gras.html
poti sa cauti si tu altele

si eu tias recomanda pudra nu fond de ten, pentru ca pudra nu intra in piele si un e uleioasa

| 009 a răspuns:

Nu pot vedea poza da iti pot recomanda niste masti naturale pentru tenul gras(cu e al tau)
http://www.blow.ro/409/Masti-pentru-ten-gras.html
poti sa cauti si tu altele

si eu tias recomanda pudra nu fond de ten, pentru ca pudra nu intra in piele si nu e uleioasa

| Miruna_7873 a răspuns:

Pai fondul de ten nu reduce din stralucire iar unele chiar o sporeste.
Mai bine folosesti pudra. big grin
Sau fond de ten cu aspect mat.

| TestoasaRoz explică:

Ceva ce pot face acasa. big grin

| Ella_1266 a răspuns:

Buna.
Nu e bun linkul.
Poti sa incerci cu o pudra.
Daca ti-e fata lucioasa inseamna ca ai tenul gras iar pudra ar atenua acest efect.
La Avon este Pudra compacta MagiX SPF 15(33, 99); Pudra compacta Ideal Shade(30, 90); Fond de ten compact Ideal Shade(33, 99); Pudra compacta Final touch (12, 99)
Cu placerehappy
Pa, pa.

| Juliebelle a răspuns:

Probabil stai in caldura sau faci efort fizic foarte mult. Daca ai aflat de ce: 1. Spala-te pe fata.

2. Spala-te inca o data.

3. Du-te si te uita in oglinda. Daca e tot unsuroasa...

4. Spala-te de data asta cu sapun de 2 ori si dupa aia du-te in oglinda. Pewf...

Trebuie să aplici un tonic, un gel de curățare și o cremă hidratantă pentru ten gras.

Dar merge sh cu pudra sh fondu' de tenwinking

fundita?

| Derye a răspuns:

@Iuly: Aberezi

Probabil ai tenul gras, cauta pe net masti sau creme pentru ten gras, si se rezolva.

| Eff a răspuns:

Pudra de bebelusi happy
o aplici ca orice pudra normala.
iti garantez ca nu o sa mai luceasca fata. niciodatalaughing

si in plus in face tenul sa para de papusica.

| Jamelia1 a răspuns:

Incearaca o pudra pulbere...eu aveam aceeasi problema, iar o prietena mi-a zis sa folosesc pudra pulbere.

nu se prea observa pe piele, nu astupa porii si matifiaza pielea.

| Anonim_5618 a răspuns:

Foloseste baza de machiajwinking. iti spun sigur.
toate sunt bune, mai ales de la avon si seventeen!
sau daca nu poti sa folosesti fond de ten de la seventeen, in jur de 20 lei. merita :*