| Gom0ra a întrebat:

Bună! Mă epilez cu lama în afară de genunchi unde folosesc cremă depilatoare, cât de sus ar trebui samerg cu lama, este de ajuns pană la genunchi, dar pe mâini?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce crezi că noi avem un răspuns la cum vrei tu să arăți?

| Furnicuta000 a răspuns:

E un mit ala cum ca creste parul mai des daca dai cu lama.
Dar totusi foloseste si tu metode care smulg firul de par cum ar fi epilatorul si ceara nu care doar taie firul de par

| Nahduiaka a răspuns (pentru Furnicuta000):

Daca dai cu lama e mai aspru

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Nahduiaka):

Pai e aspru ca e mai scurt

| LisaJulie a răspuns:

Eu chiar îți sugerez sa folosești ceara sau benzi deoarece cu lama îți creste la 2-3 zile

| Mindfulness a răspuns:

Pe mâini nu te epila daca ești bărbat. Pe spate și pe mâini sa nu dai cu bic că creste firul mai gros. Cu ceara e cel mai bine sa te epilezi.

| AnneMariiie a răspuns:

Eu n-am pădure.