| ale_4786 a întrebat:

Ma irit foarte tare dupa ce ma epilez cu epilatorul. Cu ce as putea sa ma dau ca sa nu raman cu bubite?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Da-te cu niste spirt si pe urma cu un pic de pudra de talc. ai incercat sa te epilezi si cu altceva? adica cu crema? daca ai firul gros e si radacina puternica si se irita cand smulgi firul, de-aia faci asa si probabil ca o sa faci mereu, incearca si cu crema ca e mai putin invaziva fizic

| ale_4786 explică (pentru mixxjim):

Am incercat sa ma fac si cu crema, dar imi creste foarte repede. Si cu epilatorul nu tine mai mult de o saptamana sad.

4 răspunsuri:
| chels95 a răspuns:

Apa termala, solutii calmante, ceai de musetel

| zahy a răspuns:

Apa oxigenata inchide repede ranile, Si dezinfecteaza.

| Tzukushi a răspuns:

Uremeaza acesti pasi si vezi daca functioneaza

http://www.sfaturilemariei.com/iritare-dupa-epilare/

.