| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc mary si am probleme cu smaltul dintilor si inalbirea lor. ma spal des pe dinti si dupa spalare sunt albi dar dupa ce mananc nu mai au aceeasi stralucire.as dori niste sfaturi. paste de dinti, sau ceva cu care sa ma pot trata si acasa daca se poate...as vrea tare mult sa nu mai am probleme cu smaltul dintilor.nu stiu de ce mi-a aparut aceasta problema.va multumesc.

5 răspunsuri:
| razino a răspuns:

Pai incearca sa faci asta dupa ce mananci si foloseste si ata dentara

| frumusica_3241 a răspuns:

Pai cAnd te speli pe dinti pune pasta pe periuta apoi putina sare de lamaie daca nu ai pune sare obisnuita s-au suc de lamaie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pasta trebuie tinuta pe dinti cam 10 minte

| zamy a răspuns:

Daca ai probleme cu sensibilitatea dintilor (durere la cald / rece) iti recomand Sensodyne sau Colgate Sensitive Pro-Relief (chiar e super pasta).

Cat despre culoare, exista kit-uri sau benzi de albire a dintilor pentru acasa, care sunt mult mai ieftine ca la stomatolog.

De ex. http://www.albirea-dintilor.com/crest-whitestrips-vivid.html

Succes!