| BlackRaven45 a întrebat:

Ma numesc Roxana si am 12 ani. Eu sunt un pic mai plinuta si as vrea sa-mi cumpar haine care sa nu-mi arate asa de tare burta. Cam ce tipuri de haine ar fi mai indicate si ce culori?

15 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Nu purta haine cu imprimeuri mari şi bogate pentru că îţi vor accentua dimensiunea

De asemenea, nu încerca haine cu dungi orizontale. Cele verticale sunt ok pentru că au tendinţa să atragă privirea de sus în jos, creând senzaţia de alungire şi subţiere a corpului.

Legat de negru: poţi încerca şi culoarea asta, ÎNSĂ nu uita să pui unul sau două accesorii colorate (ca să nu arăţi ca vreunul din fam. Addams).

Baftă!

| Kriss96 a răspuns:

Problema ta e destul de dificila. Sa ascunzi burtica este greu. Daca porti ceva larg peste burta,vei arata ca o gravida. Asta clar nu te va avantaja prea mult, decat daca ai picioare foarte subtiri. Ai putea incerca niste haine mai largute, dar nu largi doar peste burta. Sa fie largi cu totul. Rochitele nu scot in evidenta burta. Si mai sunt unele haine care au gaici pentru curea. O curea in talie iti strange burta. Ca si culori poti purta orice. Negrul subtiaza, dar dupa parerea mea e o prostie sa porti negru pe vremea asta si in plus ai arata prea intunecata, iar oamenii si-ar da seama ca esti plinuta. Pentru ca de obicei oamenii plinuti poarta negru. Deci cel mai bine poarta orice culoare.

| MetalHead04 a răspuns:

Slabeste tanti, ce naiba?

| Geass a răspuns:

Eu în locul distribuitorilor de haine nu aş mai vinde niciodată haine pentru graşi, aşa doar vă învaţă să credeţi că nu-i nici o problemă în a fi gras... Dacă vreţi să arătaţi ca oamenii faceţi mişcare nu căutaţi haine care să vă ascundă grăsimea şi pe strada să arătaţi cât de cât ca oamenii.

| Bubutita a răspuns (pentru Geass):

Nu o fa sa se simta prost.
Are 12 ani.happy
Are timp sa slabeasca, de ce esti rautacios?
Nu cred ca tu esti perfect.
Sigur ai si tu un defect pe care vrei sa il ascunzi.
Ti-ar placea sa nu iti poti ascunde defectul?
Ofof

| ovidius a răspuns (pentru Geass):

Tu te auzi ce zici?
Ştiu suficiente persoane "grase" (ca să folosesc termenul tău) care deşi fac mişcare zilnic, NU reuşesc să slăbească semnificativ.
Ţi-ai pus problema că uneori poate fi vorba de o boală? (hipotiroidismul ar fi un exemplu la îndemână).

Şi încă ceva: dacă cineva foarte drag ţie ar avea probleme cu kilogramel în plus OARE ai mai vorbi/scrie tot pe acelaşi ton?

| Geass a răspuns (pentru ovidius):

Hai să fim serioşi, câţi la % din graşi suferă de o boalā? Majoritatea mănâncă ca nişte porci şi degeaba fac ei mişcare dacă imediat după se duc la fast-food să-şi recapete "energia".

| Geass a răspuns (pentru Bubutita):

Nu, nu sunt perfect, dar dacă ar trebui să mergem după principiul ăsta nu ar mai trebui să le spunem unora adevărul niciodată.Am un defect dacă îl poţi numi aşa şi nu îl ascund deloc, sunt sociopat, deşi eu văd asta ca pe un avantaj.

| ovidius a răspuns (pentru Geass):

Prejudecăţi taică, prejudecăţi...
(se vede că n-ai citit ultimul rând ce ţi l-am scris)

| Geass a răspuns (pentru ovidius):

Am citit şi am decis că nu are rost să răspund, nu am pe nimeni apropiat care-i gras şi chiar dacă aş avea nu m-ar deranja cu nimic să îi spun că arată ca un/o porc/scroafă, atâta timp cât eu nu-s gras pentru mine îi de ajuns.

| Daniel_Tudoran_2000 a răspuns (pentru Geass):

Eu nu as vinde haine pentru prosti ca tine.

| Geass a răspuns (pentru Daniel_Tudoran_2000):

Eşti graş şi n-ai nici 18 ani, părerea ta nu contează, mai bine fugi şi încearcă să arăţi şi tu ca un om.

| Daniel_Tudoran_2000 a răspuns (pentru Geass):

Da, deci cu prostii nu ai ce sa comunici.

| Gogu06 a răspuns (pentru Geass):

Sunt de acord cu tine sa le zici unora adevarul in fata. Dar avand in vedere ca are 12 ani, nu este vina ei ca este plinuta ci a parintilor si nu e tocmai ok sa te apuci sa jignesti copii de 12 ani pentru faptul ca este gras sau mai stiu eu cum. Nu incerca sa imi dai vreun raspuns de ala de troll ca n-are rost. Ti-am zis doar ca nu e ok si sper ca ti-ai dat si tu seama de asta.

| romaniaTEiubesc a răspuns:

Culoare negru dar nu-ti recomand.esti mult prea tanara pentru culori inchise.
nu fa din asta un complex.ai timp sa slabesti si mai ales nu te infometa esti inca mica si trebuie sa cresti.mult succes!