| isabellemuresan2000 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cu un raspuns corect? Cati anibtrebuie sa am ca sa fac un curs de manichiura, iar apoi sa ma fac manichiurista; imi place mult meseria asta si as vrea sa stiu cati ani sa mai astept! happy

Răspuns Câştigător
| Yuliana197 a răspuns:

Nu e vreo limita de varsta din cate stiu eu. Trebuie doar sa platesti un anumit curs, iar dupa o perioada primesti diploma.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cursul se poate incepe dupa ce termini studiile obligatorii (10 clase) si poti lucra imediat dupa aceasta, daca o sa ai 16 ani.