| VampirePrincess a întrebat:

ma puteti ajuta.am o mare dile ma parul meu si nu stiu cum s`o rezolv.Nu`mi sta drept de nici un fel sh am incercat diferite samoane balsamuri l`am facut cu placa si nu sta dreptstraight faceva roog sa ma ajutati multpuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| FollowTheLight a răspuns:

Hmmm...ce problema grava nu?laughing Nici mie nu imi sta drept si deocamdata nu am placa.Pff...Uite cateva sfaturi:
1.Nu te astepta sa ti se indrepte de la sampoane si balsamuri care promit marea cu sarea etc.
2. Poate placa nu era destul de buna! De obicei, daca vrei sa ti se indrepte parul, ai nevoie de o placa bunicica.Una care sa aiba mai mult trepte de temperatura.
3. Dupa ce ti-ai facut baie pe cap, piaptana-te pe parul ud.Multi ar zice ca slabaeste rezistenta firului, dar til si indreapta!
4.Cand esti uda pe par, foloseste un feon, nu il lasa sa se usuce natural.
5.Si daca chiar nu reusesti, si parul ondulat sau cret arata dragut.Multi si-ar dori sa il aiba asahappy

5 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Naspa.ultima varianta este tunsul la zero.iti va sta mult mai bine asa crede-ma pe cuvant.

| ZZG a răspuns:

Pai dupa ce-ti faci baie, pe parul ud iti dai cu fixativ, il usuci cu feonul si apoi il faci cu placa.happy

| php a răspuns:

Pai sa daca nu sta drept cum iti sta?:S in fine cred ca te inteleg...eu il am drept si nu sta ondulat de nicio culoarelaughing gaseste si u o freza care sa te avantajezethinking prindeti`l cumva thinking sau tundel drept...asa sigur o sa stea ma dreptbig grin

| Clara_9356 a răspuns:

Placa ar fi singura varianta in aceste conditiI.Ar trebui sa stea drept la o temperatura ridicata peste 200 de grade, dar daca te faci de multe ori ti se arde foarte repede, iar balsamurile si sampoanele nu dau rezultate niciodata oh go on

| Byanka_5126 a răspuns:

Pai cu placa este singura solutie:d. dar inainte sa iti dai cu placa trebuie sa fie uscat si da'ti'l inainte cu putina ceara de la taftwinking. Fereste'ti'l de umiditate.