| anonim_4396 a întrebat:

Mă simt prost când merg la plajă și văd fete de vârsta mea care au sânii frumoși (mari, rotunzi), iar eu n-am mai deloc... Sunt complexată de chestia asta... ce să fac să scap de ea?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Iarasi asta, Anastasia?

Deci... tine minte de la mine, baietii care sunt oribiti de aceste forme si care nu se uita si la altceva nu sunt baieti ci animale disperate dupa sex.
Serios acum, atunci cand te indragostesti de cineva te indragostesti de mai multe lucruri,nu numai de sani...

Nu fii complexata, asa esti tu! Gaseste-ti un baiat care sa te inteleaga si care sa nu fie un disperat!
Sincer, mai bine sa nu ai decat sa ai si sa atarne ca doua perne ponosite si mari, zic si eu...
Gandeste pozitiv, nu fii negativista! Probabil ca ai o multime de calitati pe care nu le vezi intrucat esti orbita de acest complex micut.
Gaseste un baiat care sa te placa asa cum esti! Sa nu pari rusinata cu corpul tau. De ce? Pai daca tie iti este rusine atunci poti sa fii sigura ca baietii o sa te ocoleasca. Nimeni nu vrea o prietena alaturi de care sa-i fie rusine pe strada daramite o prietena careia ii este rusine sa iasa din casa caci nu are sanii mari...
Nu mai gandi asa, este dezgustator sa te gandesti non-stop la asa ceva, ca baiatul care o sa te iubeasca o s-o faca doar pentru corp.
Bafta!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ori faci cumva sa iti creasca si tie frumosi etc ori iti faci un prieten care sa te faca sa te simti frumoasa etc...

| mentholinks a răspuns:

"Femeia frumoasa si fara minte e ca un inel de aur in ratul unui porc." Nu stiu cum e cea fara sani.

| Dia007 a răspuns:

Ce complex am mai avut si eu la marimea sanilor, imi si aduc aminte.
Insa pentru mine nu a durat mult pana cand o croitoreasa mi-a spus ca poate lucra mai bine pe un corp ca al meupentru ca nu trebuie sa se fereasca mereu de sanii mari.
Am avut atat de multe avantaje pentru ca in adolescenta aveam doar niste mici "bubite" (cum le tot numeam atunci). Puteam sa alerg cat pot de repede (e mai greu pentru cele cu sani mari), imi veneau marimile de rochii sau alte vestimentatii pentru ca nu aveam acel "bagaj" in surplus, iar celelalte trebuiau sa-si modifice fiecare vestimentatie.
Prin alte cuvinte, mai putina bataie de cap. Am gasit destul de multe motive sa trec peste acel complex si m-am axat pe alte chestii.
Increderea ce am capatat-o in mine (si faptul ca am investit in mine pe alte planuri) a adus cu sine si propunerile de tot soiul.
Te asigur ca marimea sanilor nu conteaza.
De exemplu, majoritatea fotomodelelor, sunt fete care abia le poti zari sanii, insa sunt admirate si indragite de atatia.
Fiecare are ceva de oferit.

| Kenya a răspuns:

N-ai nevoie de sânii sa te faca sa te simți frumoasă. Nu te mai plange aiurea si bucura-te de plaja, de soare. Fiecare fata creste diferit, o sa vina ziua cand o sa-ti creasca si tie si dupa o sa te saturi sa vezi toti indivizii cum se holbeaza laughing

| ale153 a răspuns:

Fiecare este frumos in felul sau. Nu trebuie sa te simti complexata pentru ca nu te suprapui perfect idealului societatii in care traim. Tuturor ni s-a dat corpul in care traim cu un motiv. Si trebuie sa pretuiesti lucrurile pe care le ai! Toata lumea este frumoasa in felul sau! happy

| aviii a răspuns:

O doamne, mie imi zici..asa ma simteam si eu si pe urma imi ziceam 'dai in drecu, cine ma place, ma plcae asa cum sunt si punct'... :d

| ElenaSt2011 a răspuns:

Sa stii ca cine te place, te accepta asa cum esti.

Daca esti adolescenta si ai sanii in crestere, poti incerca sa faci exercitii pentru sani (exista carti in acest sens), poate se maresc putin.

Nu stiu, dar nu am scris asta la misto.

Sa nu te gandesti sa iti bagi silicoane, caci pot avea efecte negative ulterior.