| Katherineeeeeeee a întrebat:

Buna :-) mai stiri modelul acela de unghi cu "imprimeu" de ziar [listere] imi pueteti zice cum se face?
funda raspunsului care merge :-x

Răspuns Câştigător
| Dimineata a răspuns:

In primul rand te dai cu lac gri, negru sau ce culoare vrei.
Pe urma lasi sa se uste;
Dupa tai o bucata de ziar adaptata unghiei tale si o bagi in spirt 1 secunda, dupa o scoti si o pui pe unghie. Se spune ca trebuie sa apesi timp de 30 de secunde, dar mie mi-a luat 10-15 secunde.

p.s : poti folosi si palinca, vodka sau whisky in loc de spirt. Spun asta pentru ca eu nu am avut spirt si am folosit whisky, si mi-a esit foarte bine.

Sper sa reusesti sa le faci pe placul tau! F?

2 răspunsuri:
| Deenissa a răspuns:

Pai de obicei te dai cu lac, dupa iti pui spirt pe unghie pui ziarul cu literele si mai pui spirt dar nu mult si apesi.Mi se pare ca sa se face.

| Maria1927 a răspuns:

Eu stiu in felul urmator:iti vopsesti unghiile astepti sa se usuce un pic si pui ziarul in apa vreo 5 min.si apoi ti le pui pe unghii