| EvaTramell a întrebat:

Maine merg la o festivitate si nu stiu cum sa ma machez si cum sa imi prind parul. Ma voi imbraca in fustita neagra si camasa alba...
Dati mai multe opinii. Va rog! urgent... dau funditahee hee

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Pei la fusta neagra si bluza alba ar merge sa te machezi:putin(nu foarte mult) creion negru si putin fard roz(e dulce si la moda si se potriveste, dar sa fie roz deschis), sau fard de un gri, poti sa iti dai si cu rimel, daca nu vrei creion de ochi poti accentua rimelul, daca folosesti creion nu-ti da prea mult rimel, sa nu para ca te duci la discoteca.foloseste un ruj sau un luciu de buze ori de un roz colorat ori de un rosu, noanta ciresei(adica putin spre roz). Incearca sa nu te machei prea extravagant, hainele or sa ramana mai putin evidentiate.Parul daca il ai lung poti sa faci un coc simplu la spate(vad ca e o noua moda la mine in scoala), deci un coc la spate si sa-ti lasi o suvita mai lunga de la ceafa libera sa tio impletesti si sa o lasi peste umar in fara. Daca nu vrei asa, 2 codite sunt idealebatting eyelashes. poti sa il lasi si desfacut, poti sa iti pui o bentita ori foarte lata ori foarte subtire, poti sa ti-l ondulezi putin, poti sa ti-l indrepti, depinde cum il vrei.Nu uita manichiura-e esentiala(un lac roz, sau incolor, ori modelul acela de alb doar la varful unghiilor-daca le ai mari). Puneti si accesorii, un lantic negru sau alb, de preferat argint, daca ai bluza alba si fusta neagra.merg si niste margeluse negre daca ai, 1-2 ineluse dragute la mana, o bratara pe o mana si un ceas finut pe alta si o sa arati perfect! iti urez distractie placuta! imi dai funda?

2 răspunsuri:
| unknown a răspuns:

Cu machiajul ti-as spune sa nu exagerezi ceva care sa se potriveasca cu tenul tau si poate un gloss pe buze
Daca ai parul il ai ondulat sau cret ai putea sa incerci sa til intinzi daca vrei o schimbare daca nu l-ai putea lasa asa

| alina_3921 a răspuns:

Draga mea, un make -up sidefat cu cateva culori neutre nu ar strica pentru oki, buzelor le vei da stralucire cu ajutorul unui luciu incolor si obrajilor un pic de blush. iar daca ai parul cat de cat lung iti recomand placa. indreaptatil. daca ai bretonel datil intr-o parte sau daca nu ai puneti pe cap o coronita si vei fi perfecta! succes.