| anonim_4396 a întrebat:

Maine voi avea o nunta am, rochia mea este alba si scurta. Nu stiu ce machiaj sa folosesc, mentionez ca mi-as dori ceva simplut. De asemenea, am parul scurt, aproape pana la umeri si nu stiu cum sa-l fac. Cateva sugestii? Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Ar merge un cat eye facut cu eyelinerul dar atat, ruj nude, fard nude, la rochie alba nu merg cine stie ce combinatii, ar fi ciudat sa fii imbracata in alb iar de la gat in sus sa fii o sorcova laughing u kno wht i mean?

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Stiam eu ca am uitat sa cumpar ceva azi, fix eyelinerul nu-l am..adica am unul dar nu stiu cat produs mai e in el, defel nu prea folosesc.o sa imi pun niste gene false, sa vad cum fac ca le-as pune din seara asta? ziceam sa incerc totusi cu o culoare nu foarte stridenta, sub ochi, sa merg apoi in sus, dar sa ma pierd spre spranceana, si sa nu continui pe toata pleoapa, doar acolo

| wonderwoman123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai eyeliner poti folosi un fard negru sau maro inchis mat pigmentat. Iei o pensula de eyeliner cu fardul si sprayezi spray de fixare sau daca nu ai poti si cu apa. Si iti aplici asa eyelinerul

| anonim_4396 explică (pentru wonderwoman123):

Multumesc mult :*

| NicoleEazi a răspuns:

Parul sa il ondulezi cu carare pe o parte si la machiaj,te conturezi,sprancene facute,rimel,pe pleoapa daca ai ceva nuanta culoarea pielii sa iti faci o umbra sub arcada si iti faci o linie de tus, iar pe buze, un ticlam, eu zic ca ar merge perfect, oricum esti simpla si dai o pata de culoare cu rujul rosu sau ticlam

| Rx5hnS a răspuns:

Poti face clasicul cat eye cu buze rosii. Cu machiajul ala nu dai gres niciodata. Cat despre par, il poti ondula putin astfel incat sa obtii niste messy waves.