| Alexandrutssa a întrebat:

Mi, a venit si mie asa pe moment sa-mi vopsesc varfurile blonde. As vrea sa mi le vopsesc dar nu de tot. pana incepem scoala. Nu stiu daca mi.ar sta foarte bine. deocarece am parul ondulat, nu foarte lung, mediu. Ce imi recomandati( vreau si niste preturi cu aproximatie)? Va multumesc!

4 răspunsuri:
| BitchImfabulous a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi ca nu iti va sta bine, nu e o schimbare radicala, doar adaugi ceva in plus.Eu m`am decolorat singura parul doar deasupra cefei pe toata lungimea si mi-a iesit bine, un decolorant costa in jur de 2-3 lei depinde de gradu de decolorare, ala il alegi in functie de cat de inchisa e culoarea parului tau. Cel mai bine ar fi sa pui o prietena cat de cat indemanatica sa te ajute pentru ca nu vei putea sa le dai cu pasta de decolorare corect in spate. Si un sfat daca folosesti placa, sa nu il intinzi imediat, o sa se arda sau in cel mai rau caz o sa ramai fara varfurile blonde.

| Kasia a răspuns:

Daca vrei varfuri blonde nu poti sa le ai temporar.
Parful trebuie decolorat si asa va ramane, nu se scurge din par la spalare, nu dispare.
Nu costa foarte mult, acum depinde de salon(in jur de 100 lei la un salon bunicel).

| chaserpixie a răspuns (pentru Kasia):

Da dar pot fi tunse.

| Kasia a răspuns (pentru chaserpixie):

Desigur.depinde de cat te vopsesti(daca iti faci jumate din par blond...e pacat sa tunzi atata)