| Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

Mi-am cumparat ieri un fond de ten cu doua nuante mai inchise decat tenul meu. Ma grabeam cand l-am cumparat si la prima vedere a sticlutei parea ca este culoarea tenului meu.
Cum l-as mai putea dechide la culoare? Nu vreau sa-l tin degeaba in dulap pentru ca imi place aspectul pe care acesta il ofera.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fondul de ten se testeaza neaparat.

Poti sa-l combini cu o crema, sa-ti cumperi un fond de ten mai deschis gen seventin time plus prima nuanta si sa pui putin cat sa-ti convina culoarea sau sa-ti iei o pudra mai deschisa. Eu imi deschid fondurile de ten cu seventeen pentru a rezulta culoarea potrivita pentru mine.