Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un oxidant kallos 9%. Cum se foloseste. Ajuta la decolorarea parului?

Răspuns Câştigător
| lumy4u a răspuns:

Oxidantul se amesteca cu vopseaua sau cu pudra decoloranta, nu ai cum sa il folosesti singur, daca vrei sa te decolorezi, oxidantul de 9 e prea puternic, o sa iti arzi parul, i-ati oxidant de 6% si pudra decoloranta. daca ai parul saten natural, virgin, poti sa iti iei tot de la kallos vopsea blonda si oxidant de 12% si vei fii blonda fara decolorare, lasa vopseaua in par 40 de min

7 răspunsuri:
| LucianStroe a răspuns:

Inainte sa cumperi nu te informezi, cumperi asa aiurea?

| InVisible99 a răspuns (pentru LucianStroe):

Am crezut ca voi gasi informatii pe net tongue

| Tzukushi a răspuns:

Pisicuț stai cuminte... decoloreaza-te cu blondor ...nu cu kallos

http://mariabeautytips.wordpress.com/

| marinadanila a răspuns:

Pentru decolorarea parului poti incerca produsul profesional rusesc Color Off, de la Estel Profesional, nu contine amoniac, nu arde parul.Dar el decoloreaza DOAR PARUL VOPSIT, are si un miros puternic.Eu l- am gasit pe facebooc : Color off- decolorant pentru par fara amoniac. https://www.facebook.com/produseprofesionalerusesti/ sau la tel 0754921669.Costa 75 ron cutia

| adda90 a răspuns:

In afara de oxidant iti mai trebuie pudra care se amesteca cu oxidantul.9% e bun daca esti de la saten inchis pana la blond inchis-saten deschis si vrei sa te faci blonda. Daca esti bruneta poti sa folosesti 12% desi ar trebui sa incerci sa il eviti.Este cel mai puternic si nu risti sa iti iasa un blond urat, portocaliu.Cu cat vrei ca(,)culorea obtinuta in urma decolorarii sa fie mai deschisa cu atat trebuie sa lasi mai mult timp sa actioneze. Daca ai parul destul de deschis poti sa folosesti 6%... dauneaza cel mai putin

| MC_Gaya_1990 a răspuns:

Salutare! Parul meu este un saten inchis si am incercat sa ma vopsesc cu vopsea blonda, dar nu mi s-a prins asa ca am inceput sa ma informez despre tot ce trebuie sa fac pentru un blond. Acum am aflat ca mai intai trebuie sam a decolorez. Am un par foarte scurt [sunt baiat] si vreau sa stiu cat % trebuie sa aiba oxidantul si cat timp trebuie sa stau cu pudra decoloranta-n par. Va multumesc anticipat