| cristinainna a întrebat:

Mi-am luat matriţă de aceea cu forme pentru unghii, dar când pun oja, răzuiesc şi apoi pun ştampila, nu se ia toată forma (am dezlipit ţipla), ziceţi niste oje (care le folosiţi pentru matriţe) mai dense (groase).

2 răspunsuri:
| Kindly a răspuns:

Cele mai bune oje existente sunt :
1.O.P.I (cea mai ieftina in raport calitate/pret)
2. L Oreal
3. YSL (nu stiu daca ti-o poti permite dar e printre cele mai bune)
Daca tot te-ai axat pe NailsArt incearca sa eviti chinezaraiurile si sa investesti in produse de calitate, valabil si in viata de zi cu zi. Degeaba China a monopolizat piata, incearca sa fii profi (profesionista) in tot ceea ce faci alegand produse de calitate, renuntand la 10000 de lacuri chinezesti in favoarea unuia de calitate.

| Ademira a răspuns:

E siimplu. Nu le faci cu oja. Le faci cu vopsea acrilica. Langa IDM in Basarab gasesti un magazin din asta cu tot felul de acuarele. Mergi si iti iei ce culori vrei. E vreo 8 lei un tub, destul de mare zic eu. Deasupra dai cu lac transparent si e ok.