| istoleyourcandy a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, am folosit nivea long repair, shampon de urzica, mai nou am si un balsam de la nivea, dar nici un rezultat! Noroc ca am primit un shampon cu vitamine, credeti ca este bun? Prinsul parului stimuleaza cresterea? Ce alte trucuri mai stiti? Funda pentru orice raspuns la oricare dintre cele 3 intrebari!

Răspuns Câştigător
| Isabelee a răspuns:

Hei! happy, din cate vad eu tu vrei sa-ti creasca [mai repede] parul nu?
Iti voi da niste sfaturi si dupa iti raspund la intrebari :*
1. daca vrei sa ai parul lung nu trebuie sa folosesti placa de par sau ondulator prea des deoarece arde firul de par si nu-ti va mai creste
2. tunde-ti varfurile deoarece se vor tocii cu timpul si nu va mai creste parul.
3.foloseste un sampon anti-cadere a parului ca sa ai parul bogat[asa va a un aspect destul de frumos], si care iti va face parul rezistent deci va creste repede.

Acum intrebarile...
1.prinsul parului NU stimuleaza cresterea deoarece el nu are libertate ca sa creasca. e ca si cum de cand esti mic porti aceeasi marime la pantofi ca sa nu-ti creasca piciorul laughing.
2.thinking samponul cu vitamine este bun. acum depinde si de tipul parului tau.