| DorDeFlori a întrebat:

Nuanta parului este un roscat inchis, iar eu vreau sa ma vopsesc roscat cupru. Pot sa adaug oxidant de 6% sau 3% in vopseaua de par de la Garnier pentru a ajuta la deschiderea culorii parului meu? Multumesc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Dar mai bine nu te-ai vopsi tu la un salon? O femeie merita un rasfat din cand in cand..si asa o sa obti si culoarea dorita. happy

| Andree_Camy_1995 a răspuns:

Dacă vrei sa amesteci cu vopsea, amesteca 3%. Dar sfatul meu este următorul : decolorează parul cu 6 sau 12%, usuca-l după ce te speli și dai jos De colorantul din par iar mai apoi bagi vopseaua cu noastă pe care o dorești în funcție de rezultatul pe care îl ai după decolorare.