| Alinaaa17 a întrebat:

Parul meu e despicat, mai mult ars de la placa de par, nu pot sa renunt la ea, va rog sa-mi spuneti ce sa fac, ce sa folosesc, nu pot sa ma tund, nu-mi place parul mai scurt decat il am. Ce pot folosi pentru a se regenera? Si inca ceva :d, ieri mi s-a rupt o unghie, eu le am lungi si frumoase, ce pot face sa-mi creasca mai repede? Va rog sa ma ajutati cu ambele intrebari, vreau raspunsuri concrete, dau funda :*. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Adda1999 a răspuns:

1. Exista o solutie de par de la Pantenne care protejeaza parul cand il dai cu placa si ajuta parul sa se indrepte mai repede.Si eu foloseam placa, iar cand m-am dus la coafor mi s-a spus sa incerc solutia asta si mi l-am indreptat cu aia. Doar pui niste picaturi in mana si in pui in par happy
2.Ai mai multe variante a) lasi mainile in apa calda cam 20 de minute ..cat ai timp tu.
b) uleiul de ricin care este foarte bun pentru cresterea unghilor, parului, genelor etc.
c) zeama de lamaie cam 10-15 min si dupa clatesti cu putina apa calduta.
Dintre toate variantele care ti le-am dat cea mai eficienta si efect garantat si rapid este uleiul de ricin dupa urmeaza zeama de lamaie si apa calda. cum vrei tu faci.
P. S : uleiul de ricin este 2-3 lei la farmacie si este destul de mult vreo 30 ml iti ajung :* succes

7 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Hi. Despre intrebarea cu parul trebuie sa mananci multe vitamine, calciu, fier si sa-ti dai cu o masca (sau nu stiu cum se numeste mai exact, e o crema pentru par, intreaba la farmacie). Cat despre unghie, la fel, mananca mult calciu, fier si vitamine si nu poti sa iei ceva sa-ti creasca. Puneti o unghie falsa daca e da cred ca nu-ti sta in fire. Succes!

| Diiiidi a răspuns:

Buna! Pt parul despicat eu am folosit un ser pentru varfurile despicate de la avon e in jur de 15 lei la oferta e cu verde sticluta.Inainte sa ma spal pe cap ma dadeam pe varfuri, cu 3 ore inainte apoi ma spalam pe cap.E foarte bun si in legatura cu unghiile tine-le in apa mult, de preferat cea calda. Sper ca te-am ajutat, xoxo

| alexandra8787 a răspuns:

Pentru parul ars de placa de par se folosesc niste balsamuri speciale.Vei gasi la AVON sau ORIFLAME.Ii spune balsam(spray)care se foloseste dupa folosirea practic a placii de par.Problema unghiei rupte se poate rezolva dandu-i cu un lac hranitor care grabeste cresterea.Si pe acesta il gasesti la AVON, ORIFLAME, dar si la YVES ROCES. Funda, te rog!

| ADRIANAROXANA a răspuns:

I-ati sparay impotriva arsurilor parului de la Gerovital.Iti recomand toata gama Gerovital Plant.Sau poti incerca si produsele Syoss.

| ChloeCupcake a răspuns:

Si eu am parul despicat si ars de la placa: eu iti recomand uleiul de ricin cred ca il poti gasi in farmacii sau exista masti sau balsamuri cu ulei de ricin. Foloseste placa maxim de doua ori pe saptamana. Tunde-ti numai varfurile. Nu trebuie sa iti tunzi mai mult decat varfurile ca sa se regenereze. Stiu ca poti folosi uleiul de masline ca un fel de balsam, adica sa-l aplici pe par dupa ce te-ai dat cu sampon si sa-l lasi putin apoi sa clatesti. Pentru unghii eu iti recomand tot uleiul de masline, nu stiu daca le face sa creasca, dar sigur o sa fie mult mai sanatoase. Il aplici pe cuticule si pe unghii inainte de culcare. Stiu ca mai sunt si niste vitamine pentru cresterea unghiilor sub forma de pastile ca A, H sau B7. Sper ca te-am ajutat! :*

| Petruţa98 a răspuns:

Pentru par iti sugerez sa folosesti Tratamentul leaver-in cu ulei de argan de la avon. Iti recomand ca iti comanzi si un sprey de par pentru protectie care il poti folosi inainte de utilizarea placi. Pentru unghii in fiecare zi lasale 5 minute in zema de lamie :d din cate sti zeama de lamie ajuta unghiile sa cresca mai repede si le intreste

| Roses a răspuns:

Pentru par:mananca multe fructe si ia-ti macar cativa centimetri din varfuri. Evita placa sau ondulatorul. Si nu poti sa faci nimic ca sa-ti creasca unghia mai repede. happy