| lauryka_9635 a întrebat:

Buna:* patesc ceva daca ma dau pe ploape cu fardul de obraz? pls rasphappy

6 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Nu cred...in fond e tot piele happy

| Maya. a răspuns:

Nu.Nu ai ce sa patestilaughing numai daca fardul nu e bun, dar oricum fardurile astea sunt facute si ele cu un scop si pentru un anumit loc.

Dar o data nu cred ca se intampla nimic.

| Lili_9579 a răspuns:

Nu e ceva grav, dar mai bine sa nu iti faci o obisnuita din asta. Ochii sunt zona cea mai sensibila de pe fata, deci mare atentie (se pot irita, etc).
Mai "safe" in schimb este sa folosesti fardurile de pleoape pe obraz, poti incerca daca ai o pensula mare. Si mai ok sunt rujurile aplicate pe obraji ca si fard cremos. Trebuie intins bine bine, si lucrat cite putin, sa nu exagerezi. Plus ca, se priveste foarte bine atunci cind nuanta fardului de obraz si cea a buzelor sunt intr-o armonie, din aceeasi familie.
Succes! Sper ca ti-a fost de ajutorwinking

| anonim1808 a răspuns:

Nu si eu m-am dat:*

| Loredana_4793 a răspuns:

Nu, nu ai ce pati, stai linistitawinking. Zona ochilor e una mai sensibila, decat cea a obrajilor, asa ca daca nu patesti nimic la ochisori nu patesti nimic nici pe obrajoriwinking
Pupkiss

| pissicutzzamik a răspuns:

Nup, chiar nu ai ce sa patesti.Incearca totusi sa nu aplici prea mult, pentru ca ochii sunt f sensibilitongue