| AddXf a întrebat:

Pe 16 august e nunta varului meu si as vrea sa mai dau jos din kilogramele in plus. Deci, as dori sa-mi spune-ti o dieta usoara, simpla si eficienta. In aceste 2 saptamani sa slabesc cam 3-4-5 kg. P.S.1. As vrea numele dietei, site sau sa o scrieti aici. P.S.2. Vreau sa-mi ziceti NUMAI dieta. Adica, stiu ca trebuie sport, etc... Deci, sa-mi spuneti strict ce trebuie sa mananc de dimineata, pranz, seara. Multumesc happy Funda.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
In afara de sport (CARE ESTE OBLIGATORIU SA-L FACI DACA VREI SA SLABESTI) este important sa eviti unele alimente. De exemplu, renunta la dulciuri, nu manca mult seara, renunta la mancarurile grase si prajeli, inlocuieste painea alba cu cea neagra, bea 2 litri de apa pe zi, mananca multe fructe si legume.
Nu incerca sa te infometezi, pentru ca in afara de faptul ca vei face rau organismului tau, la urmatoarea masa vei avea o pofta de mancare crescuta si doar vei acumula. Deci, mananca la fiecare mare nici prea mult nici prea putin, suficient cat sa nu te simti flamanda si deranjata de stomac.
Succes!

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Poţi să slăbeşti prin sport nu cu diete! Cu dietele rişti să te îmbolnăveşti! Fiind foarte cald afară ce zici de câteve ore de înnot zilnic?