| anonim_4396 a întrebat:

Pentru banchet mi-am luat o rochita cu bretele, iar pielea mea e foarte alba. M-am gandit sa ma dau cu autobronzant, insa mama mea zice ca nu e bine. Totusi, trebuie sa-l folosesc pe o zona mare (maini, piept, spate, gat) si nu stiu cum as arata si mi-e frica ca daca ma ating imi raman urme. Vreau niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Pitiica a răspuns:

Sfatul meu este sa nu folosesti autobronzant pentru ca nu face deloc bine pielii mai ales folosit pe o suprafata asa de mare.Se pot intampla multe lucruri negative de la el, pielea iti poate ramane patata, poti sa te iriti de la el daca ai pielea sensibila, sau o prietena de-a mea a folosit autobronzant tot pe o suprafata asa de mare de corp si dupa primele zile i s-a facut pielea un galben foarte urat.Deci nu recomand autobronzantul mai ales daca nu e de calitate si e de la companii precum Avon, Oriflame... Ce ti-as recomanda eu este sa mergi la solar, cu toate ca nici asta nu este un lucru bun dar e mai bine si mai frumos decat sa folosesti autobronzant.Si daca mergi, sa stai 5 minute prima zi, a doua zi sa nu mergi, a treia zi stai 5 minute, a patra zi nu mergi, a cincea zi sa stai 5 minute si tot asa, nu mai mult timp.Perfect ar fi bronzul natural dar daca vremea nu e favorabila nu se poate. Sper ca ti-am fost de folos, sa te distrezi la banchet :*!

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Te poti pata daca folosesti autbronzant. Dupa ce se usuca nu e problema daca te atingi nu raman urme, insa el trebuie aplicat peste tot, nu doar pe maine piept si spate.
Mai bine du-te la solar. nu e sanatos dar bronzul va fi uniform, fara pete.