| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ca cumpăra produse de la Avon trebuie să am un reprezentant? Nu se poate, eu, ca și client, pur si simplu sa comand si produsele sa ajung direct la mine?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca poti, e ca si cum ai comanda de pe orice site doar ca platesti transportul.

| anamariarot a răspuns:

Din păcate nu poți, chiar dacă au site. Îți spun asta din propria experiență, pentru că am vrut să fac același lucru. Am pus produsele în coș, iar la final mi-a apărut că mă va contacta un reprezentant în cel mai scurt timp. M-a sunat și mi-a spus că pot comanda doar prin intermediul unui alt reprezentant sau să devin chiar eu. O porcărie, prea multă bătaie de cap.
Încearcă pe olx/okazii, că mai sunt reprezentanți cărora le rămân produse sau au diverse discount-uri, chestii de genul, habar n-am...

| AnielAn a răspuns:

Ba da poti, prin intermediul internetului. Poti comanda online dar nu stiu sa iti zic cum procedezi, dar online gasesti informatiile de care ai nevoie si despre cum poti comanda. E adevarat ca e mult mai simplu sa gasesti pe cineva care este reprezentant care sa iti dea un catalog si el comanda si iti aduce produsele. Eu de exemplu sunt reprezentant AVON si pun comenzi, vin la mine si de acolo le dau prietenilor care imi comanda. Daca vei cauta online vei gasi informatii si vei afla cum poti comanda produse, dar am impresia ca e mai complicat, tot cu reprezentant e mai usor.

| Ana2333 a răspuns:

Sigur ca poti sa iti faci comanda fara sa apelezi la un reprezentant. Intri pe site-ul oficial www.avon.ro si iti alegi ce produse doresti, urmezi instructiunile de pe site si in cateva zile vor ajunge la tine produsele comandate prin curier.

| Ioana_Laura_1997 a răspuns:

Nu cred ca le poti comanda... Dar eu am mers la magazinul lor (daca esti din Bucuresti e unul in Obor) te uiti pe catalog si ii spui...