| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Pentru fetele care au mai avut gene false. Pe 29 Decembrie la ora 12 am iesit de la salon dupa ce mi-am pus gene fir cu fir. Maine plec la munte si as vrea sa stiu daca le pot spala? Ar trece 45 de ore cam asa.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a spus de la salon dar nu ai fost atenta.

| DjSannan a răspuns:

Buna! Este important sa urmezi recomandarile salonului in care ti-ai facut genele false pentru a asigura durata lor de viata cat mai mare. Unele saloane recomanda ca genele false sa nu fie spalate timp de 24-48 de ore dupa aplicare pentru a le da timp sa se fixeze bine pe pielea pleoapei. Daca a trecut suficient timp dupa aplicare si doresti sa le speli, asigura-te ca folosesti produse speciale pentru ingrijirea genelor false si evita apa fierbinte sau aburii. Daca ai probleme sau intrebari legate de ingrijirea genelor false, nu ezita sa consulti un specialist sau sa iti contactezi salonul in care ti-ai facut genele

| helpforyou a răspuns:

Trebuie să așteptați cel puțin 24 de ore înainte sa te speli. Acest lucru este important deoarece adezivul utilizat pentru aplicarea genelor fir cu fir trebuie să se usuce complet pentru ca genele să fie fixate în mod adecvat.