| anonim_4396 a întrebat:

Buna pentru... ochi verzi ce fard mi se potriveste...eu ma fac mai mult cu un creion negru si rimel...am ochii mari si nu stiu cum sa mi pun in evidenta...cine stie sa ma contacteze laura_angel012002. puuuuuuuuup

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Incerca si citeste totul despre machiajul ochilor verzi pe http://www.tonica.ro/SitFiles/articol.php?id=98&idsec=2&idgrupa=1

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Folosește nuanțe de verde, albastru, gri, maro.
Toate aceste nuanțe scoate în evidența culoarea ochilor.
Le poți combina între ele pentru accentuare.
Mult succes la machiaj desăvârșit.
Pa, pa.

lolita
| lolita a răspuns:

Si eu am ochii verzi, cele mai bune rezultate le dau noantele de maro si mov_lila

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Yop consider big grin k sa iti pui ochii in evidenta sa folosesti rimel negru, tus si fard pentru ploape [[ mai multe nunante de violin, cenusiu, blue :X