| anonim_4396 a întrebat:

Pentru un botez as putea sa ma imbrac cu o pereche de blugi o camasutza si un sacou intors la maneci si o pereche de sandale(cu plataforma).Nu stiu daca se asorteaza, ce as putea sa-mi cumpar? Botezul va fi la un restaurant.Am 23 de ani, nu stiu daca tinuta la care m-am gandit eu este potrivita pentru eveniment.Rochitele mie nu prea imi plac(decat daca sunt lungi si voluminoase) pentru ca eu sunt mai slabutza si nu-mi sta bine, de aceea vroiam ceva cu care sa ma simt comoda...
ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie neaparat rochie deoarece nu este nunta, trebuie totusi ceva elegant!happy
Totusi blugii sa fie stramti (deschisi la culoare) skinny, camasa alba sau colorata poate chiar rosie, roz, si platforme asortate! si sacoul imi place, se poarta sacourilehappy
Parul aranjeaza-l frumshappy
Dar fii atenta la blugi sa fie stramti:*
Distractie placuta:X:*

5 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Mai bine iti iei o rochie...jeansii nu sunt pentru un asemenea eveniment mai ales daca ii combini cu o camasa si sacou. tinuta e mult prea casual.

http://www.asos.com/......oduct.aspx

| Macabre a răspuns:

Pentru restaurant ai putea încerca,acei blugi,cu o cămașă bagată-n pantaloni,și cu o vestuță peste,de preferat una mai scurticită din blugi, sau din alt material, și de încălțat, ori sandalele acelea cu platformă, ori niște opincuțe joase. Sper că te-am ajutat!

| bellatrix24 a răspuns:

De ce nu inlocuiesti blugii cu ceva pantaloni dintr-un material mai elegant? blugii nu sunt potriviti pentru un astfel de eveniment

| micutsaa21 a răspuns:

Pai...pentru un Botez ar fi de preferat o rochie..dar...acum cum vrei tu..important e sa iti placa tie si sa te simti bine in pielea ta.asta este parerea mea

| alinushcretush a răspuns:

Blugii nu prea sunt de preferat la botezuri, nunti...iar daca iti sta bine cu rochii ungi atunci ia-ti una de-acea.