| alina1999 a întrebat:

Buna!
Peste o saptamana. plec la mare si nu vreau sa-mi iau prea multe haine, ca sa nu ocupe locul in valiza. Ce as putea sa-mi iau?
Mai am inca o intrebare pentru voi. Dar ca sa-mi ocupe timpul pe plaja si in hotel, ce sa-mi iau?
Va rog frumos sa raspundeti la ambele intrebari, ca sa primiti FUNDAA!
Repede, pleasee!

7 răspunsuri:
| Summer5505 a răspuns:

Depinde cat stai...
despre haine: ia cateva rochite de vara ca doar e vara, niste tricouri si pantaloni scurti sau fuste... oricum ceva comod si pana la urma ce crezi tu, ce iti place tie. Si desigur costumul de baie!
iar pentru hotel si plaja: carti ( asta depinde daca iti place sa citesti), jocuri daca ai cu cine sa le joci si oricum la mare sunt locuri unde te poti duce deci nu ar trebui sa te plictisesti...

| leonardo a răspuns:

Buna. La ambele intrebari raspunsul este acelasi: un futac. Adica un domn (sau baiat) care sa te... intelegi tu. Rezolvi problema cu imbracatul (ca o sa stati mai mult in camera) iar de ocupat timpul cred ca e clar.

Te-am ajutat? happy

| cosmin_1969 a răspuns:

Pai dupa parerea mea imbracamintea ti-o alegi singura dar este necesar sa nu iti iei pre multe haine ca acolo gasesti sa iti cumperi ce vrei si plus de asta sunt foarte ieftine hainele acolo... si ca sa-ti ocupi timpul pe plaja si in hotel cel mai util ar fi un prieten sau o prietena dp parerea mea. cel ptn asa fac eu. t pup si distractie placuta la marekisswinking

| iOaNamARYA01 a răspuns:

Buna! pai, in primul rand sa iti iei ceva lejer pentru plaja, ca sa ai de schimb.ai putea sa iti iei 2 rochite.sau altceva lejer...sa nu uiti sa iti iei si. niste blugi lungi.nu uita la mare seara este racoare.winkingsi costumul de baie.Eu mai stiu, niste tricouri sau/si maieuri si sa iti iei si papuci de plaja si papusi de strada.sau niste sandale, chiar si adidasiwinking
iar pentru intrebarea a douathinking ai putea sa iti iei carti de joc.sau o minge cu care sa joci volei sau sa te joci cu mai multe pers in apa.sau daca ai laptop poti sa il ieiwinkingsi sa nu uiti si de mp3 sau mp4winking

| Imstrong a răspuns:

Buna! happy
AI putea sa-ti iei o rochita, 1 maieu,cateva tricouri,si o fustita.
Nu uita sa-ti iei niste blugi mai subtiri asa(deschisi la culoare) ca poate seara e mai frigut!
Costumul de baie si crema de protectie solara,gasesti la farmacie sau firmele,avon, oriflame etc.
Pt a doua intrebare, ia-ti telefonul si pune-ti Facebook pe el si vorbesti cu prietenii, te lauzi ca esti la mare rolling on the floor te joci in apa iti faci poze si pui pe Facebook, citesti carti, spui bancuri cu copiii care mai sunt pe acolo! dansezi rolling on the floor
iar in hotel poti sa asculti muzica la telefon si sa dormi.happy
Succes si distractie placuta!

| DeeaRaawr a răspuns:

In legatura cu prima intrebare ai putea sa.ti iei doar ce e absolut necesar [ex. costum de baie, pijamale.etc] laughing si mie mi s.a intamplat sa imi doresc sa-mi iau toata hainele cu mine. iar in legatura cu a doua intrebare ai putea sa.ti iei daca ai un mp3 sa asculti muzica [sau altele de genu'] ori un psp sa te joci [daca ai]...gasesti tu ce sa faciwinking baftabig grin si distractie placuta la marewinkingbig grinhappy

| mata3 a răspuns:

Pai depinde cat stai la mare. daca stai 1 saptamana eu zic sa-ti iei costumul de baie, 2 maieuri 2-3 tricouri 2 fuste 1 pereche de pantaloni, un hanorac, atat...adica astea mias lua eu!