| Cristinuș24 a întrebat:

Recent mi-am luat niste ochelari de vedere, dar am o problema. E normal sa nu mi se vada jumatate din sprancene? Deja am dat comanda si trebuie sa ii port. Pot sa fac ceva ca sa mi se vada toata spranceana? Are ceva daca ii port mai jos pe nas?

Răspuns Apreciat de Editori
| Horus35 a răspuns:

Ochelarii trebuie purtați sus pentru că altfel vei avea tendința să te uiți peste ei, iar asta, în timp, aduce probleme mai mari. Dacă sunt mai jos pun presiune pe cartilajul nazal și riscă să cadă mai ușor. Probabil ai o față mai micuță, iar rama este cam mare. Dacă vei căuta pe internet poze, vei vedea că există și alte persoane în aceasta situație.

Ai aici o poză: https://psychologies.ro/......n-mana.jpg

Și aici o întrebare asemănătoare: https://www.tpu.ro/......pe-varful/

2 răspunsuri:
| Ofataobisnuita1103 a răspuns:

Nu are nimic daca îi porți mai jos pe nas, atâta timp cât au fost făcuți să se poarte acolo.
Și oricum nu mi se pare o problema că nu ți se vad sprâncenele. Daca ție iti plac chiar nu contează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa-i porti jos pe nas? Si stai cu capul in sus sa vezi sau cum?