| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna. Sambata viitoare pentru cine nu stie,eu cu verisoarele mele vom fi domnisoare de onoare la o nunta. Vom purta pe cap o coronita cu flori. Problema e ca eu nu stiu cum sa imi fac parul. Ce ziceti, sa mi-l fac trept sau ondulat? Eu am parul mai scurt si nu stiu cum ar merge cu coronita.
P.S:e adevarat ca cine prinde buchetul se marita prima?

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Trebuie sa iti faci parul asa cum consideri ca iti sta mai bine... Daca te avantajeaza parul ondulat, ti-l poti face ondulat...Incearca astazi sau maine mai multe coafuri, ca sa vezi ce iti place mai mult.

Din traditie, asa se spune...Ca cine prinde buchetul urmeaza sa - se marite dar am vazut persoane care au prins buchetul si s-au maritat mai tarziu iar altele care nu au prins buchetul le-au luat-o inainte.

| Cksihja a răspuns:

Sunt atâte filmulețe cu nunți, sigur vezi pe acolo vreo fată care ar putea avea o coafură care să-ți vină.

| fluture156 a răspuns:

Salut! La ce călduri sunt in aceasta perioadă, părul ar sta cel mai bine prins, asta si pentru a-ți fi comod tie.